ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Javi Martinez pokračuje v zaťažovaní kolena, jeho návrat sa blíži
zdroj:

Javi Martinez pokračuje v zaťažovaní kolena, jeho návrat sa blíži

Dvadsaťsedemročný štítový záložník, ktorý je schopný nastupovať aj na stopérskom poste, prišiel do Bayernu v roku 2012 z Bilbaa za 40 miliónov eur ako najdrahšia posila v klubovej histórii

Futbalista Bayernu Mníchov Javi Martinez dúfa, že sa po vážnom zranení kolena a dlhej absencii čoskoro vráti do zostavy bavorského veľkoklubu. Španielsky defenzívny stredopoliar si vlani v auguste počas nemeckého Superpohára roztrhol krížny väz, meniskus i ďalšie väzy v kolene, odvtedy stihol odohrať za bundesligistu iba jeden zápas na konci minulej sezóny.

"V utorok som sa vrátil do tréningového procesu, takže verím, že to už nebude trvať dlho. Stále si nemôžem dovoliť ísť do vkĺzačiek či osobných súbojov. Postupne však budem zahrňovať do tréningu ďalšie a ďalšie prvky," uviedol pre štvrtkové vydanie mníchovského tabloidu TZ Martinez, ktorý v uplynulom období intenzívne pracoval na zaťažovaní kolena.

Dvadsaťsedemročný štítový záložník, ktorý je schopný nastupovať aj na stopérskom poste, prišiel do Bayernu v roku 2012 z Bilbaa za 40 miliónov eur ako najdrahšia posila v klubovej histórii. Jeho pôsobenie v Mníchove však poznačili zranenia, už v septembri 2013 absolvoval operáciu slabín, po ktorej nasledovali ďalšie zdravotné problémy. Najťažšie bolo pre neho vyrovnať sa so zraneniami po psychickej stránke.

"Pozorujete, ako čas ubieha, ale koleno sa nijako nezlepšuje. Ten proces trvá extrémne dlho. Boli dni, keď som si myslel, že sa už nikdy naplno nezotavím. Moji fyzioterapeutici ma však neustále uisťovali, že také zranenie si vyžaduje čas a že jedného dňa sa vrátim na trávnik v plnej sile," dodal Martinez.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk