ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Csaba Horváth sa vracia na Slovensko, posilnil treťoligový Šamorín
zdroj: Zaglebie Lubin/zaglebie-lubin.pl

Csaba Horváth sa vracia na Slovensko, posilnil treťoligový Šamorín

"Vždy som hovoril, že na záver kariéry sa vrátim domov. Mám 33 rokov a myslím si, že ten čas práve nastal," vysvetľuje skúsený stopér

Zaujímavú akvizíciu získal účastník tretej ligy Západ ŠTK Šamorín. Na juh Slovenska sa vrátil odchovanec klubu Csaba Horváth, ktorý sa s tímom už dlhšiu dobu pripravoval.

Skúsený stopér, ktorý si na seba v roku 2009 v prípravnom stretnutí proti Islandu obliekol aj reprezentačný dres, pre web stksamorin.sk vysvetlil, prečo sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny: "Koncom júna mi skončila zmluva s poľskými Gliwicami. Povedal som si, že v lete sa uvidí, ako ďalej. Na prvom mieste bola a je u mňa rodina. Nechcel som byť bez nej celý rok. Mal som veľa ponúk. Avšak ani jedna nebola taká, na ktorú by som povedal, že opäť pôjdem preč z domu."

Bývalý hráč ŠKP Devín, Trenčína, Synotu Staré Město, Den Haagu, Zaglebie Lubin či Piastu Gliwice sa na návrat do Šamorína teší. "Vždy som hovoril, že na záver kariéry sa vrátim domov. Mám 33 rokov a myslím si, že ten čas práve nastal. Pôsobenie v ŠTK je výborná vec aj vzhľadom na môj život po skončení hráčskej kariéry," dodal Csaba Horváth.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk