ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavu posilnil Depetris a dvaja hráči z Afriky!
zdroj: spartak.sk

Trnavu posilnil Depetris a dvaja hráči z Afriky!

Okrem avizovaného prestupu Davida Depetrisa do Spartaka Trnava smerujú do „slovenského Ríma“ aj dve posily z Afriky!

Fortunaligový klub FC Spartak Trnava ulovil v závere prestupového obdobia posilu zvučného mena. Červeno-čierne farby bude obliekať útočník David Depetris.

Dvadsaťšesťročný Argentínčan, ktorý je už držiteľom slovenského občianstva a má aj dva štarty v reprezentácii s dvojkrížom na prsiach, hrával naposledy v mexickom Monarcas Morelia.

Na Slovensku si urobil najväčšie meno v drese AS Trenčín, kde v 135 zápasoch strelil 86 gólov. Medzitým krátko pôsobil v holandskom Almere, neskôr odišiel do tureckého Rizesporu a pred odchodom do Mexika hosťoval ešte v Sigme Olomouc.

Rodák z mesta San Jorge je 185 centrimetrov vysoký a do Trnavy prichádza ako voľný hráč. S andelmi podpísal zmluvu do 30. júna 2016. "Ak by dostal lákavú ponuku, môže hráč kontrakt predčasne vypovedať, ale sú tam stanovené podmienky, za akých. Klub by dostal odškodné pri jeho odchode," upresnil prezident Spartaka Dušan Keketi starší.

"Depetris je všeobecne známy hráč. Keď pôsobil v Trenčíne, bol najlepším strelcom ligy. Veríme, že streleckú potenciu si u nás obnoví. Očakávame od neho góly," dodal funkcionár trnavského klubu.

"Spartak je pre mňa novým impulzom, prichádzam do nového klubu. Verím, že tu zažijem pekné obdobie. Teším sa na novú partiu, prostredie aj fanúšikov," povedal David Depetris. Tréner Ivan Hucko môže služby tohto kanoniera využiť už v piatkovom prípravnom zápase Spartaka proti Olympique Marseille. Duel má výkop o 20.15, lístky sú v predaji v pokladniach na Športovej ulici aj online na cityarena.maxiticket.sk.

{+T82546}

Posily z Afriky

Okrem avizovaného prestupu Davida Depetrisa do Spartaka Trnava smerujú do „slovenského Ríma“ aj dve posily z Afriky. Ako uvádza klubový web, „andeli“ získali aj Niareho Benoga z Mali a Kouakoua Privata Yaa z Pobrežia Slonoviny.

Niare Benogo (nar. 27. Augusta 1992) prichádza do Trnavy na hosťovanie do konca kalendárneho roka z ghanského klubu Inter Allies. „Andeli“ majú možnosť uplatniť si na neho opciu na dvojročnú zmluvu.

"Upozornil nás na neho hráčsky agent Juraj Vengloš, ktorý má o ňom dobré referencie. Zapojil sa u nás do tréningového procesu, tréner Ivan Hucko sa vyjadril, aby zostal. Hosťovanie berieme zároveň aj ako jeho skúšku. V zime sa rozhodneme, ako ďalej. Momentálne sme v zlej situácii, pretože zranenia niektorých hráčov vyzerajú byť dlhodobejšieho charakteru. Potrebovali sme káder doplniť, mali sme snahu získať hráčov aj z domácich zdrojov, ale neprišlo k dohode," uviedol prezident Spartaka Dušana Keketi starší.

Ofenzívu Spartaka vystužil aj záložník Koakou Privat Yao z Pobrežia Slonoviny. Ten už nastúpil aj za rezervný tím Spartaka v súťažnom stretnutí v Dolnej Ždani a tréner juniorky Peter Zelenský si jeho výkon pochvaľoval. Yao na jar pôsobil v Jaslovských Bohuniciach, v minulosti hrával za španielsky CD Madridejos, v slovenskom Ríme hosťuje z ŠK Senec.

V Trnave zaznamenali aj jeden odchod. Krídelník Tomáš Mikinič bude hosťovať v Podbrezovej do konca sezóny.

Informácie pochádzajú z webu spartak.sk.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk