ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce podpísali tri posily, na ceste je aj jeden útočník!
zdroj: wks.pl

Michalovce podpísali tri posily, na ceste je aj jeden útočník!

"Ešte máme na lane jedného kvalitného útočníka, ale kým sa nedohodneme, nebudem o ňom bližšie hovoriť," vraví tajuplne český lodivod

Nováčik Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce nezačal sezónu podľa predstáv. "Východniari" sú po siedmich kolách na poslednej priečke tabuľky, na konte majú len štyri body. Pomôcť k posunu v ligovom pelotóne majú Zemplínčanom nové posily.

"S výkonmi som až na jeden polčas proti Skalici spokojný. Hráme s mladými hráčmi, ktorí iba získavajú prvé ligové skúsenosti. Na druhej strane, hrá sa o body a tie potrebujeme. Nechceme však zísť z našej cesty. Sme radi, že chlapci pracujú naplno, zlepšujú sa a k bodovému zisku nám neraz chýbalo len trocha šťastia," rozhovoril sa pre oficiálny web našej najvyššej súťaže tréner Michaloviec František Šturma.

Český lodivod priamo popísal najväčšie slabiny svojho mužstva. "Najväčší problém máme v defenzíve, kde sme spravili viacero veľmi hlúpych chýb a zbytočne sme po nich inkasovali. Zápasy boli v mnohých prípadoch skoro rovnaké, viac sme držali loptu a boli sme aktívnejší a futbalovejší, ale súper nás trestal. Tento týždeň sme však výborne pracovali aj po manažérskej stránke a mužstvo sme posilnili," prezradil Šturma a následne konkretizoval: "Prišiel dvadsaťdeväťročný gruzínsky reprezentačný stopér Akaki Chubutia, takisto španielsky obranca Eric Baroso so skúsenosťami z druhej španielskej ligy a tiež najvyššej tureckej súťaže, no a posilnil nás aj odchovanec klubu Marián Kelemen, známy brankár, ktorého nemusím predstavovať. Ešte máme na lane jedného kvalitného útočníka, ale kým sa nedohodneme, nebudem o ňom bližšie hovoriť."

{+T82241}

Svitá teda Michalovciam na lepšie časy? Po reprezentačnej prestávke na nich čaká 12. septembra súboj proti Senici, ktorá takisto pracuje prevažne s mladými hráčmi. "Senica je kvalitný tím, dvakrát sme ho videli naživo a poznáme ho. Hrať sa však dá s každým a ja môžem zodpovedne prehlásiť, že spravíme všetko preto, aby tri body zostali u nás! Zatiaľ je všetko veľmi vyrovnané. Ani hráči sa nechcú zbytočne stresovať, všetci myslíme pozitívne. Výkonnostne ideme stále nahor a som presvedčený, že aj výsledky sa čoskoro dostavia," dodal na záver pre fortunaliga.sk 43-ročný František Šturma.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk