ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava s ďalšou posilou, vracia sa Ľuboš Hanzel
zdroj:

Trnava s ďalšou posilou, vracia sa Ľuboš Hanzel

"Vraciam sa do prostredia, kde som vyrastal. Teraz je tu šanca hrať na peknom modernom štadióne," vysvetľuje ľavý obranca Ľuboš Hanzel

Nový tréner Spartaka Trnava Ivan Hucko sa môže tešiť z prvej posily. Do tímu sa vracia jeho odchovanec Ľuboš Hanzel. Ten podľa informácií klubového webu podpísal s "andelmi" kontrakt do 30. júna 2016.

Ľavý obranca, ktorý naposledy pôsobil v arménskom klube FC Banants, s Trnavčanmi už dlhšie trénoval. V týchto dňoch prišlo k finálnej dohode. "Vraciam sa do prostredia, kde som vyrastal. Teraz je tu šanca hrať na peknom modernom štadióne. Zavážila aj rodina, takto môžeme byť spolu bližšie. Nemal som inú ponuku zo zahraničia, takže pri šanci hrať za Trnavu, som nepremýšľal," uviedol pre spartak.sk Hanzel.

Dvadsaťosemročný rodák zo Zavaru sa teší na nový štadión a fanúšikov Spartaka, ktorých sa na zrekonštruované tribúny zmestí viac než dosť. "Ono to úplne inak pôsobí na hráča, je tam omnoho lepšia atmosféra, to hráčov ženie len dopredu. Môžu potom odovzdať stodvadsaťpercentné výkony. V Trnave je fanúšik dvanástym hráčom mužstva a na novom štadióne to platí dvojnásobne," vysvetľuje bývalý hráč Senca, Schalke 04, Jagiellonie Bialystok, Dukly Praha či FC Banants.

Premiéru pod vedením tréner Ivana Hucka, s ktorým sa pozná ešte z mládežníckych reprezentácií, by mal Hanzel absolvovať už v piatok, kedy je na programe prípravný duel proti francúzskemu Olympique Marseille. "Ide o veľký európsky klub, výzvu pre nás všetkých ukázať sa v dobrom svetle. Pokúsime sa predviesť divákom čo najlepší výkon. Určite príde do hľadiska veľa ľudí, je výborné, že do Trnavy chodia aj podobní súperi a fanúšikovia vidia aj hráčov top klubov," dodal pre spartak.sk jedennásobný slovenský reprezentant.

Prezident Spartaka Dušan Keketi starší na margo staronovej akvizície poznamenal: "Bol u nás už asi tri týždne v tréningu, zvažovali sme jeho zazmluvnenie, napokon po rozhovore s trénermi, ktorí konštatovali, že sa v rámci skúšobného pobytu javil dobre, sme pristúpili k podpisu kontraktu. Sme si vedomí toho, že na ľavú stranu obrany potrebujeme alternatívu k Čonkovi. To sa prejavilo aj naposledy, keď bol zranený."

Ako informuje klubový web spartak.sk, okrem Ľuboša Hanzela podpísali nové kontrakty aj hráči juniorky Filip Deket a Christián Steinhübel. Obaja predĺžili zmluvy do 30. júna 2017.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk