ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haskič definitívne hráčom Žiliny, nie však za 350-tisíc
zdroj: Erik Demek

Haskič definitívne hráčom Žiliny, nie však za 350-tisíc

"Odstupné zďaleka nebolo v takej výške. Obe strany sa však zaviazali, že sa k prestupovej čiastke nebudú vyjadrovať," prezradil športový riaditeľ FC VSS Ján Lesniak

Žilina už našla náhradu za kanoniera Mateja Jeliča, ktorý pred niekoľkými dňami prestúpil do rakúskeho Rapidu Viedeň. "Šošoni" vystužili svoju ofenzívu útočníkom druholigového FC VSS Košice Nerminom Haskičom. Prestupová čiastka sa vraj pohybuje na úrovni 350-tisíc eur, aj keď košická strana to dementovala.

Dvadsaťšesťročný Nermin Haskič pôsobil v metropole východného Slovenska od roku 2013. V minulosti hrával vo svojom rodnom meste v Banovići, v FK Sarajevo a v FK Voždovac. Na konte má aj jeden reprezentačný štart za Bosnu a Hercegovinu. Žiline sa upísal na tri roky.

"Žilinčania mali o Nermina dlhodobý záujem, no čakalo sa, ako dopadne situácia okolo Mateja Jeliča. Prakticky hneď po jeho prestupe do Rapidu Viedeň sa obnovili rokovania medzi oboma klubmi. Odstupné zďaleka nebolo vo výške 350-tisíc eur. Obe strany sa však zaviazali, že sa k prestupovej čiastke nebudú vyjadrovať," povedal pre klubový web "žlto-modrých" športový riaditeľ Ján Lesniak.

"Nerminovi sa chceme veľmi pekne poďakovať za jeho pôsobenie v našom klube a aj za jeho postoj v uplynulých dňoch. Prajeme mu veľa šťastia a úspechov v novom pôsobisku," dodal na záver Lesniak.

{+T79920}

"Nermin Haskič je pre náš tím typologicky veľmi zaujímavým hráčom. Sledovali sme ho dlhšiu dobu, zaujímali sme sa o neho. Prioritou, aj napriek tomu, bolo zotrvanie Mateja Jeliča v klube. Keď sa to nepodarilo a Matej chcel vyskúšať novú výzvu, vrátili sme sa k Nerminovi. Som rád, že nás posilní, pretože jeho zručnosti v pokutovom území sú veľmi silné a môže sa stať dôležitou súčasťou tohto mužstva. Ďalším plusom je, že Haskič môže hrať v krídelných pozíciách, alebo ako podhrotový útočník. Systémová práca je aj o tom, aby sme dokázali nahradiť takmer každého jedného hráča. Avšak vieme, že Jeličove strelecké schopnosti boli v poslednom období veľmi dobré. Preto chceme a veríme, že vyžmýkame z Haskiča potenciál, ktorý sa v ňom skrýva. Hoci sú obaja Balkánci, obaja prišli z druhej ligy a ich priezviska končia na -ič, neporovnávame ich, každý z nich je iný," zhodnotil tréner Žiliny Adrián Guľa.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk