ProFutbal.sk ProFutbal.sk

POTVRDENÉ: Hucko novým trénerom Trnavy: Cieľom je pritiahnuť ľudí do hľadiska
zdroj: Ján Král/spartak.sk

POTVRDENÉ: Hucko novým trénerom Trnavy: Cieľom je pritiahnuť ľudí do hľadiska

"Chlapcom som v kabíne povedal, že sa teším na spoločnú prácu a že jedine tréningom a dobrou robotou sa môžeme presadiť," nechal sa počuť Ivan Hucko

Novým trénerom fortunaligového Spartaka Trnava sa stal Ivan Hucko, ktorý tak nahradil Juraja Jarábka. Ten sa rozhodol skončiť v pozícii hlavného kormidelníka v piatok 28. augusta, keď rezignoval na svoj post.

V poslednom ligovom zápase so Žilinou, ktorý "andeli" v súťažnej ouvertúre na novom Štadióne Antona Malatinského vyhrali 2:0, viedol tím Jarábkov asistent Branislav Mráz. Hoci sa v súvislosti s Jarábkovým nástupcom skloňovalo aj meno českého trénera Jakuba Dovalila, napokon povedie Spartak bývalý obranca Slovana, Trnavy, Dukly Praha a Nitry. Päťdesiatročný bratislavský rodák Hucko šesť rokov trénoval v Kuvajte, neskôr v Saudskej Arábii, SAE, Bahrajne či Katare. V slovenskej lige viedol Ružomberok a už aj Trnavu (záver sezóny 2006/2007).

{+T82508}

Ivan Hucko sa s klubom dohodol na spolupráci do konca jesennej časti s opciou na ďalšie obdobie. V stredu ráno nového trénera funkcionári oficiálne predstavili hráčskej kabíne, následne viedol predpoludňajší tréning v Modranke. Zloženie zvyšku realizačného tímu sa nemení, asistentmi teda budú naďalej Branislav Mráz, Milan Ivanka a trénerom brankárov zostáva Roland Praj.

"Dúfam, že sa nám podarí navodiť pozitívnu atmosféru, aby celá spolupráca prebiehala, ako má. Chlapcom som v kabíne povedal, že sa teším na spoločnú prácu a že jedine tréningom a dobrou robotou sa môžeme presadiť," nechal sa počuť pre spartak.sk Ivan Hucko. Ten by privítal aj nové posily: "Otázka doplnenia kádra je vždy zložitá. Každý tréner má svoje predstavy. Aj ja sa budem snažiť presadzovať svoje. Kostra tímu je dôležitá, ale tých hráčov nie je také množstvo, ako by klub potreboval. Súvisí to hlavne s tým, že máme veľa jednotlivcov zranených."

Nový kouč "andelov" pozná aj hráčov z juniorky. Dnes ešte ale nevie povedať, ktorý z nich má šancu presadiť sa v A-tíme. "Videl som zopár zápasov béčka. Chlapci vyzerajú byť šikovní. Medzi prvou a druhou ligou je však výrazný rozdiel. To, ako budú vyzerať vo futbale, ktorý je o stupeň vyššie, je len na nich."

{+T82511}

Premiéru na lavičke Spartaka zažije Ivan Hucko naozaj exkluzívnu. V piatok jeho tím vyzve francúzsky Olympique Marseille. Ostrý štart následne príde v pohárovom dueli 8. septembra v Nových Zámkoch a potom v lige v Trenčíne. "Vnímam ako veľké plus, že toto mužstvo si môže zahrať proti takým kvalitným súperom. Aj s Paranaense bolo vidieť veľký rozdiel, medzinárodná úroveň je niekde inde. Vždy, keď sa dajú získať skúsenosti, je to len a len plus pre klub," tvrdí 50-ročný kouč a na záver rozhovoru pre spartak.sk prezradil, akým herným štýlom sa chce prezentovať: "Na futbal sa dá pozerať mnohými spôsobmi. Ľudia z vonku neraz vidia futbal inak ako ľudia z vnútra klubu. Budeme sa snažiť, aby sme ľudí pritiahli do hľadiska. V poslednom zápase síce chýbala poriadna herná kvalita, ale duel mal náboj a ťahal diváka až do konca. A to je dôležité."

{+T82509}

Spartak je v tabuľke na šiestom mieste s ôsmimi bodmi za bilanciu dve výhry, dve remízy a tri prehry pri skóre 8:10. Odohral aj šesť zápasov v Európskej lige UEFA 2015/2016. kde prenikol do tretieho predkola, v ktorom ho vyradil PAOK Solún. "Andeli" v prvom predkole prešli cez bosniansky Olimpic Sarajevo (1:1 vonku, 0:0 doma), v druhom cez severoírsky Linfield (2:1 d, 3:1 v) a s PAOK-om prehrali Trnavčania v prvom súboji v Grécku 0:1 a v odvete v Zlatých Moravciach remizovali 1:1.

V týchto dňoch sa v Trnave riešia aj možné zmeny vo funkcionárskom tíme. Zloženie vedenia klubu sa má definitívne utriasť počas reprezentačnej prestávky.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk