ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martial najdrahším mladíkom v histórii, do ManUtd ide za 49 miliónov eur
zdroj: TASR/AP

Martial najdrahším mladíkom v histórii, do ManUtd ide za 49 miliónov eur

"Spĺňa všetky atribúty, aby sa stal špičkovým hráčom. Dáme mu ale ešte čas, aby sa adaptoval a zvykol si na rytmus v Premier League," vyhlásil kouč United Louis van Gaal

Francúzsky útočník Anthony Martial sa stal v utorok najdrahším tínedžerom vo futbalovej histórii, keď za jeho príchod z AS Monaco zaplatil anglický veľkoklub Manchester United približne 36 miliónov libier (asi 49 miliónov eur). S klubom podpísal štvorročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu. Informovala o tom agentúra AP.

Devätnásťročného Martiala francúzski odborníci pasujú za kópiu legendárneho kanoniera Thierryho Henryho. Mladý útočník odohral za Monako 29 stretnutí a v nominácii reprezentácie "galského kohúta" na prípravné duely proti Srbsku a Portugalsku sa ocitol vôbec prvýkrát. Keďže s Monakom mal kontrakt do roku 2019, AS za neho požadoval vysoké odstupné. Spolu s bonusmi sa prestupová suma za Martiala môže údajne vyšplhať až na 80 miliónov eur.

"Spĺňa všetky atribúty, aby sa stal špičkovým hráčom. Dáme mu ale ešte čas, aby sa adaptoval a zvykol si na rytmus v Premier League," vyhlásil kouč United Louis van Gaal.

Manchester United ovládol letné prestupové obdobie na Ostrovoch, keď už predtým skompletizoval príchody Memphisa Depaya, Bastiana Schweinsteigera, Morgana Schneidelina či Mattea Darmiana.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Monaco

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk