ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kanonier Jelič zo Žiliny do Rapidu, Müller: Bude veľkou posilou (video)
zdroj: TASR

Kanonier Jelič zo Žiliny do Rapidu, Müller: Bude veľkou posilou (video)

Posledný augustový deň sa s MŠK Žilina rozlúčil chorvátsky kanonier a miláčik domácich tribún Matej Jelić, ktorý bude vo svojej kariére pokračovať v rakúskom tíme Rapid Viedeň

Káder slovenského vicemajstra MŠK Žilina opúšťa chorvátsky kanonier Matej Jelič. Dvadsaťštyriročný útočník sa v posledný augustový deň dohodol na spolupráci s popredným rakúskym klubom Rapid Viedeň, s ktorým podpísal zmluvu do leta 2019. Informovali o tom internetové stránky oboch klubov.

Rodák z Našic prišiel pod Dubeň pred dvoma rokmi z chorvátskej druhej ligy z tímu NK Rudeš. Počas svôjho pôsobenia v Žiline sa nielenže stal pevnou súčasťou základnej zostavy MŠK, ale v minuloročnej sezóne Fortuna ligy si vystrieľal s devätnástimi gólmi aj titul najlepšieho strelca súťaže. Formu si preniesol aj do novej sezóny, keď v piatich zápasoch skóroval až šesťkrát. Zviditeľnil sa aj pri tohtoročnej žilinskej ceste v predkole Európskej ligy UEFA, kde sa stal jej najlepším strelcom so siedmimi gólmi.

"Vedenie MŠK Žilina rokovalo s Jeličom o novej zmluve už od leta, no jeho finančné požiadavky boli nad naše možnosti. V konečnej fáze rokovaní bola rozhodujúca túžba Mateja prestúpiť do Rapidu Viedeň, v ktorej vidí novú motiváciu a výzvu do ďalšej kariéry," uviedla webstránka MŠK. "Celá organizácia MŠK Žilina ďakuje Matejovi za vzornú reprezentáciu klubu a do jeho ďalšej futbalovej kariéry mu želá čo najviac športových úspechov a pevné zdravie."

Jelič má v útoku Rapidu nahradiť iného zakončovateľa Roberta Beriča, ktorý čerstvo prestúpil do francúzskeho AS St. Etienne. "Sme veľmi radi, že sa nám za taký krátky čas podarilo angažovať Mateja Jeliča. Mali sme ho v hľadáčiku už dlhšie. Je to hráč s čuchom na góly a určite bude veľkou posilou pre náš mančaft," povedal pre web Rapidu športový riaditeľ viedenského klubu Andreas Müller. Radosť z príchodu nového útočníka netajil ani tréner Zoran Barišič. "Videl som ho na viacerých videách, v uplynulých mesiacoch sa na neho boli pozrieť naši skauti, okrem iných aj Carsten Jancker. V nedávnom čase viackrát potvrdil svoj gólový inštinkt. Som si istý, že bude pre náš tím veľmi dôležitým hráčom," vyjadril sa o novej akvizícii kouč Rapidu.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk