Štvorgólový Szarka zdemoloval Podbrezovú, Frťala: Môžem len závidieť (video)
zdroj: TASR

"Po takej porážke sa ťažko hľadajú slová. Vstup do zápasu bol z našej strany dobrý, mali sme aj šance. Súperovmu trénerovi môžem len závidieť, keď má takého útočníka ako Szarka," povedal po zápase Zdenko Frťala

Fortuna liga 2015/2016, siedme kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 5:1 (3:0)
Góly: 11. Ľupták, 24., 41., 60., 82. Szarka - 63. Mehanovič (z 11 m). Rozhodoval: Somoláni, ŽK: Sarr - Migaľa, Szöke, Žilák, 4418 divákov

[huste]21692[/huste]

DAC: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr (65. Polievka), Ljubicic (90. Asanovič), Straka, Pačinda - Ľupták - Szarka

ŽP Šport: Kuciak - Andrić, Vajda, Pimpara, Migaľa - Kochan (46. Szöke) - Pančík (65. Kapor), Mehanovič, Almaský (59. Žilák), Gál-Andrezly - Vaščák

Prvú šancu mala Dunajská Streda, na center Pačindu bol Szarka krátky. Vo ôsmej minúte hostia centrovali loptu za obranu domácich, z ťažkého uhla prihral pred bránu Gál-andrezly, loptu Vaščák nestihol ani šmykom. V jedenástej minúte prišiel prvý gól zápasu, po centri Štepanovského z päťky trafil do bránky Ľupták - 1:0. V dvadsiatej minúte už mohlo byť dvojgólové vedenie pre domácich, z rohového kopu hlavičkoval Kwin, loptu na čiare odhlavičkoval Migaľa. Z následného útoku Podbrezovej vyslal technickú strelu Mehanovič, ale Tujvel perfektným zákrokom chytil. Domáci potvrdili výborný výkon gólom, po hlavičkovom súboji Ľuptáka sa dostala lopta k Szarkovi, ktorý z pravej strany postupoval na bránu a nekompromisnou strelou zakončil - 2:0. V 31. minúte dostal loptu medzi obrancami Gál-Andrezly, ktorý však nastrelil ľavú žrď. v 41. minúte predviedla Dunajská Streda peknú akciu, po prihrávkach medzi Štepanovským a Sarrom sa dostala lopta pred Ljubicica, ktorý na päťke nevystrelil, prihral Szarkovi a ten otočkou zakončil - 3:0.

Od úvodu druhého polčasu Dunajská Streda pokračovala vo vynikajúcom výkone, loptu mala neustále na kopačkách, Podbrezová sa nedostala ani pred bránu Tujvela. V 60. minúte vyslal strelu z hranice šestnástky Szarka a lopta skončila v sieti - 4:0. O tri minúty neskôr po faule na Žiláka v pokutovom území nariadil rozhodca penaltu, ktorú Mehanovič premenil - 4:1. V 78. minúte Podbrezová rozohrával útok, k lopte sa však dostal DAC a z protiútoku prestrelil bránu Szarka. O minútu neskôr mohli pridať ďalší gól hostia, Vaščák nožničkami trafil hornú žrď. V 82. minúte opäť burácal dunajskostredský štadión, po centri Pačindu hlavičkou vsietil piaty gól DAC opäť Szarka - 5:1. Útočník DAC v zápase strelil až štyri góly. V 90. minúte mal gól na kopačkách Žilák, ale netrafil Tujvelovu bránu.

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Prvých 25 minút sme neboli poriadne v hre, vtedy nás podržal brankár Tujvel. Po tomto momente sme sa sústredili na zápas. Vedeli sme, že Podbrezová má kvalitné mužstvo, ale chlapci dobre plnili moje pokyny. Po zápase, keď vyhráte 5:1, som spokojný, ale pozeráme sa ďalej."

Zdenko Frťala, tréner Podbrezovej: "Po takej porážke sa ťažko hľadajú slová. Vstup do zápasu bol z našej strany dobrý, mali sme aj šance. Súperovmu trénerovi môžem len závidieť, keď má takého útočníka ako Szarka, ktorý má kvalitu. Keď sa v druhom polčase dalo s výsledkom niečo urobiť, opäť sme sa dopustili naivných chýb. Domácim gratulujem k výhre."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto stretnutia - TU!