ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kampl prestúpil z Dortmundu do Bayeru Leverkusen
zdroj: TASR/AP

Kampl prestúpil z Dortmundu do Bayeru Leverkusen

"V Bayeri sa navyše stretne s trénerom Rogerom Schmidtom, ktorý ho trénoval aj v Salzburgu. "Je to fantastický hráč, s ktorým je stále veľa zábavy," dodal Schmidt

Slovinský futbalista Kevin Kampl zmenil v nemeckej bundeslige klubovú príslušnosť. Z Borussie Dortmund sa vrátil do Bayeru Leverkusen, s ktorým podpísal v piatok päťročný kontrakt.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar odštartoval svoju kariéru práve v Leverkusene. V najvyššej súťaži si však nepripísal ani jeden štart a na tri roky odišiel do rakúskeho Red Bull Salzburg. V januári 2015 si ho vyhliadol Dortmund, ktorý napokon súhlasil s prestupom do tímu veľkého rivala. "Som veľmi rád, že sa môžem vrátiť do Leverkusenu, kde som ako mladý hráč urobil svoje prvé dôležité kariérne kroky v rezervnom tíme. Teraz je ohromné, že môžem hrať bundesligu aj Ligu majstrov," povedal pre oficiálny klubový web Kampl.

V Bayeri sa navyše stretne s trénerom Rogerom Schmidtom, ktorý ho trénoval aj v Salzburgu. "Je to fantastický hráč, s ktorým je stále veľa zábavy," dodal Schmidt.

Najnovšie z klubu: Leverkusen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk