ProFutbal.sk ProFutbal.sk

AC Miláno skompletizovalo návrat Balotelliho, musí sekať dobrotu
zdroj: TASR/AP

AC Miláno skompletizovalo návrat Balotelliho, musí sekať dobrotu

Taliansky futbalista Mario Balotelli je po roku oficiálne opäť hráčom AC Miláno, kam prišiel na ročné hosťovanie z anglického FC Liverpool

Taliansky futbalista Mario Balotelli je po roku oficiálne opäť hráčom AC Miláno, kam prišiel na ročné hosťovanie z anglického FC Liverpool. Oba kluby definitívne potvrdili transfer vo štvrtok.

Dvadsaťpäťročný útočník absolvoval lekárske testy už v utorok. "Som šťastný, že som späť. Nemám veľmi čo povedať, pretože musím jednoducho trénovať a dokázať svoje kvality. Fyzicky som fit, ale musím trénovať s tímom. Som veľmi motivovaný, no musím tvrdo pracovať a menej rozprávať. Vždy som dúfal, že sa vrátim do Milána, klub má v mojom srdci špeciálne miesto. Či tu chcem ukončiť kariéru? Teraz sa chcem len dať späť do práce a mať dobrú sezónu," povedal pre oficiálnu stránku milánskeho klubu.

Balotelli prišiel vlani z Milána na Anfield Road za šestnásť miliónov libier. V slávnom anglickom klube sa však herne trápil, v šestnástich dueloch Premier League skóroval iba raz. Slabučká forma sa podpísala pod to, že stratil miesto v kádri talianskej reprezentácie. V súťažnom zápase nefiguroval už štyri mesiace. Na britských ostrovoch pôsobil aj v Manchestri City. Počas svojho prvého angažmán v AC odohral za sezónu a pol 41 duelov v Serii A a strelil osemnásť gólov.

Súčasťou nového kontraktu je klauzula o dobrom správaní, kontroverzný útočník navyše nesmie nosiť extravagantné účesy ani odev a musí dodržiavať životosprávu. Zakázané má fajčenie, návštevy nočných klubov a nadmerné pitie alkoholických nápojov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liverpool

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk