ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan s novým trénerom, Tittel rezignoval!
zdroj: skslovan.com

Slovan s novým trénerom, Tittel rezignoval!

ŠK Slovan Bratislava sa v utorokovom derby proti Spartaku Trnava v rámci 6. kola Fortuna ligy predstaví s novým trénerom

V utorok čaká na bratislavský Slovan dôležitý derby zápas proti trnavskému Spartaku. Na lavičke "belasých" už ale nebude sedieť doterajší kouč Dušan Tittel. Ten totiž podľa informácií zverejnených na klubovom webe rezignoval na svoju funkciu!

Vedenie Slovana v piatok večer predstavilo aj nového kouča. Na trojročnom kontrakte sa dohodlo s Cyperčanom Nikkim Papavasiliom, ktorý povedie už sobotňajší tréning.

"S Nikkim Papavasiliom sme absolvovali veľmi dôkladné rozhovory. Očakávame, že do hry Slovana vnesie moderné prvky. S tým súvisí zlepšenie výsledkov, ale predovšetkým herného prejavu, ktorý bol veľmi zlý. Som presvedčený o kvalite a správnom zložení nášho mužstva a som si istý, že pod vedením progresívneho trénera budeme dosahovať lepšie výsledky. V našej hre chýbali systém a organizácia. Verím, že príchodom nového trénera práve tieto nedostatky odstránime. Ďakujeme Dušanovi Tittelovi za prácu, ktorú pre Slovan odviedol, či už ako generálny riaditeľ alebo tréner. Želáme mu veľa úspechov v ďalšej futbalovej kariére i súkromnom živote," povedal viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Obsadenie ďalších postov v realizačnom tíme A-mužstva zatiaľ nie je uzavreté. Vedenie klubu plánuje v spolupráci s novým hlavným trénerom vyriešiť túto otázku do pondelkového tréningu.

Nikki Papavasiliou dosiahol významné úspechy už ako hráč. Okrem viacerých tímov vo svojej vlasti pôsobil aj v gréckom prvoligovom klube OFI Kréta a v drese Newcastlu United sa stal prvým cyperským futbalistom, ktorý hral v anglickej Premier League. Na konte má 38 zápasov a sedem gólov v seniorskej reprezentácii.

Najvyššie trénerské vzdelanie získal v Anglicku, kde pracoval v akadémiách Newcastlu a Stoke City. Vlastnú akadémiu založil aj na Cypre. Dva roky bol medzinárodným skautom Boltonu Wanderers, následne viedol niekoľko prvoligových klubov vo svojej vlasti, medzi nimi Olympiakos Nikózia či Apollon Limassol. Dvakrát získal ocenenie pre najlepšieho trénera roka. Skúsenosti má aj z najvyššej gréckej súťaže z lavičky OFI Kréta.

Informácie pochádzajú z webu skslovan.com.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk