ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mehanović bol krok od prestupu do Espanyolu, dnes zarezáva na Horehroní
zdroj: zpfutbal.sk

Mehanović bol krok od prestupu do Espanyolu, dnes zarezáva na Horehroní

"V Podbrezovej sa mi páči všetko - tréneri, kabína a chalani v nej, aj fanúšikovia sú skvelí. Verím, že postupom času to bude s nami len lepšie a lepšie," zaželal si "Migi"

Zaujímavou akvizíciou FO ŽP Šport Podbrezová bol v lete tvorivý záložník Mirzad Mehanović. Stále len dvadsaťdvaročný futbalista odštartoval svoju profesionálnu kariéru u našich západných susedov v FK Mladá Boleslav. V minulosti si zahral aj v mládežníckej reprezentácii Bosny a Hercegoviny.

Mirzad Mehanović začal s futbalom už ako päťročný. Prvé kroky robil vo svojej domovine v kluboch Tango Lukavac a FK Sarajevo. Po skončení strednej školy odišiel v roku 2010 na skúšku do českého FK Mladá Boleslav. Uspel. Cez tamojšiu U19 a U21 sa prepracoval až do prvého mužstva. Za "áčko" odohral v českej najvyššej súťaži šesť stretnutí, strelil jeden gól. Jar 2015 strávil na hosťovaní v FK Kolín.

Zaujímavosťou je, že v mladom veku padol Mehanović do oka popredným európskym klubom. "Za reprezentáciu Bosny som si pripísal v kategórii U17 dva štarty, potom som už nehral. Ale bol som päť rokov členom futbalovej akadémie FK Sarajevo, ktorú sponzoroval Inter Miláno. Tam sa mi darilo, hrali sme veľa medzinárodných turnajov v kategóriách U15-17 a veľa zaujímavých sme s mužstvom povyhrávali. V zápasoch sme boli sledovaní skautmi z Európy a nakoniec prišla pre mňa možnosť ísť na skúšku do klubu Primera Division, do španielskeho RCD Espanyol Barcelona. V Španielsku som bol týždeň, neskôr boli ľudia z Espanyolu sledovať v Bosne pár mojich tréningov a zápasov, no nakoniec to nedopadlo najlepšie, môj odchod stroskotal kvôli vízam. Veľa problémov nám hráčom z Bosny a Hercegoviny robí, že Bosna nie je členom Európskej únie," objasňuje v rozhovore pre klubový web Podbrezovej sympatický záložník.

{+T82179}

A ako sa dostal na Horehronie? "V predchádzajúcom klube sa mi skončila zmluva a následne prišla možnosť ísť na skúšku do Podbrezovej. Po týždni sme sa dohodli na zmluve a musím povedať, že sa mi tu páči všetko - tréneri, kabína a chalani v nej, aj fanúšikovia sú skvelí. Verím, že postupom času to bude s nami len lepšie a lepšie. Máme dobré mužstvo a budeme ťažkým súperom pre každého vo Fortuna lige," verí hráč s prezývkou "Migi".

Život poznačený vojnou

Rodiskom Mirzada Mehanovića bola Srebrenica, v ktorej v čase jeho narodenia zúrila vojna. V tej zabili aj jeho otca, na ktorého si vôbec nepamätá...

"Viem, že sme v roku 1993 odišli zo Srebrenice do Puračiča a tam si postavili dom. Bývame tam doteraz. Neviem, aká bola vtedy situácia, vo vojne však zabili môjho otca a nepamätám si naňho... Inak som začal vnímať nejaké veci okolo mňa, až keď už bol mier a pokoj a dnes je to taktiež v poriadku. Bosna a Hercegovina sa pomaly stavia na nohy a časom to bude, verím, čoraz lepšie," zaželal si dvadsaťdvaročný stredopoliar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk