ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Guľa švihol čarovným prútikom a jeho žolík William zavelil k obratu
zdroj: Rastislav Blaško

Guľa švihol čarovným prútikom a jeho žolík William zavelil k obratu

Radosť po víťazstve nemala konca kraja, víťazné pokriky sa z kabíny ozývali ešte dlho po zápase. Hráči na čele s realizačným tímom si toto víťazstvo za dva roky tvrdej driny zaslúžili

Odvaha zdobila žilinských hráčov aj proti súperovi zo Španielska, ktorý má dvadsaťnásobne väčší rozpočet a aj napriek tomu, že nenastúpil v plnej sile, predstavuje veľkú futbalovú kvalitu.

Zďaleka nie všetko bolo v žilinskej hre bezchybné, možno obrancovia zbytočne kombinovali na hranici rizika, z čoho pramenili straty lôpt, či Pečovského chyba pri druhom góle. Podobnú nespraví hádam do konca svojej kariéry. Všetko však pramenilo z toho, že sa Žilinčania nechceli zabetónovať na vlastnej polovici, ale šli si to rozdať ako rovný s rovným.

Keď sa Baskovia dostali do dvojgólového vedenia, mnoho divákov začalo nad Žilinčanmi lámať palicu, tak ako v predminulej sezóne, keď na začiatku svojej misie začal tréner Guľa forsírovať svoju filozofiu a chvíľu trvalo, než si ju mladí hráči osvojili.

Domácim pomohla polčasová prestávka, Guľa vlial zverencom vieru, že môžu zápas otočiť. Nebál sa, že by jeho mužstvo mohlo utŕžiť debakel, naopak, od hráčov stále vyžadoval aktívnu hru. „Keď raz poviete, že chcete zápas otočiť, ale mužstvu vyšlete opačný signál a pošlete na ihrisko dvoch obrancov, asi by to ťažko fungovalo. My sme chceli urobiť všetko pre to, aby sme zápas zvrátili a bolo pre mňa prirodzené postaviť útočníka,“ reagoval domáci tréner na otázku, prečo šiel na ihrisko namiesto zraneného Mabouku útočník William.

{+T82176}

Práve po jeho príchode sa zmenilo zápasové dianie. Najskôr prihrával Paurovi na gól, aby následne pridal ďalšie dva. Guľa ho predvlani priviedol z Trenčína. Pod Dubňom sa mu najskôr nedarilo. Za rok a pol strelil len štyri góly, ale v Európskej lige nastúpil dovedna na 53 minút a má na konte už tri presné zásahy. Veľký úspech medzi divákmi malo aj tričko, ktoré symbolizovalo jeho postupový gól z Poltavy a pred zápasom sa predávalo ako teplé rožky.

Radosť po víťazstve nemala konca kraja, víťazné pokriky sa z kabíny ozývali ešte dlho po zápase. Hráči na čele s realizačným tímom si toto víťazstvo za dva roky tvrdej driny zaslúžili.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk