ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Radosť DAC z postupu zatienilo zranenie Stephensa
zdroj: fcdac.sk

Radosť DAC z postupu zatienilo zranenie Stephensa

Panamský legionár musí podstúpiť operáciu, počas ktorej mu rameno spevnia titánovými skrutkami a nasledovať bude viacmesačná rekonvalescencia

Futbalisti Dunajskej Stredy v stredu na pôde Stropkova vyhrali 3:0 a postúpili tak do tretieho kola Slovnaft Cup-u, kde sa stretnú so štvrtoligovým Vyšným Mirošovom. Radosť z postupu im zmenšilo nepríjemné zranenie spoluhráča Alfreda Stephensa.

Panamského reprezentanta čaká po zranení ramena operácia a viacmesačná rekonvalescencia. Ako uvádza klubový web "žlto-modrých", dvadsaťročný Alfredo Stephens v 73. minúte pohárového stretnutia v Stropkove po nezavinenej zrážke s domácim obrancom nešťastne dopadol na pravú ruku a utrpel dvojnásobnú fraktúru ramena. Sanitka ho v obrovských bolestiach previezla do nemocnice vo Svidníku na röntgen a následne na traumatologické oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Operácia je nevyhnutná. Počas nej mu rameno spevnia titánovými skrutkami a nasledovať bude viacmesačná rekonvalescencia.

Dvojgólový Róbert Polievka, ktorý v 88. a v 90. minúte pečatil triumf favorita, venoval svoje góly práve zranenému spoluhráčovi. "Myslím si, že to bol jednoznačný zápas, rozdiel dvoch tried bol citeľný. Do zápasu sme išli s cieľom diktovať tempo, čo sa nám aj darilo. Veľká škoda nepremenených šancí, mali sme štyri-päť tutoviek, z ktorých sme mali skórovať. Do zápasu som išiel s tým, že potrebujeme dať gól, aby sme to úplne upokojili. Som rád, že sa mi to podarilo a mám z toho veľkú radosť," vraví talentovaný mládežnícky reprezentant Slovenska a následne dodáva: "Góly venujem Alfredovi, veľmi nás mrzí, čo sa mu stalo. Všetci mu držíme palce, aby sa čo najrýchlejšie zotavil a vrátil medzi nás! Takisto ich venujem celému mužstvu, som rád že sme postúpili do ďalšieho kola, ale teraz sa už sústredíme na Michalovce. Bude to pre nás veľmi dôležitý a ťažký zápas, ktorý potrebujeme a chceme zvládnuť."

MŠK Tesla Stropkov - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)

Góly: 6. P. M. Sarr, 88.,90. R. Polievka

Žlté karty: 90. Špak, 49. Dolutovský, 25. Dolutovský - 40. Loembet, 78. Štepanovský

MŠK Tesla Stropkov: Hažer - Dolutovský, Petrišin, Pavlík, Vachaľ, Bochin, Burcák (55. Danko), Mihok, Jakubčo (71. Špak), Dolutovský (66. Demčo), Lehocký

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Asanović, Pačinda (57. Krišto), Ľupták, Amban, Sarr, Loembet (57. Polievka), Brašeň, Štepanovský, Jurčo, Francis (76. Horváth)

Rozhodovali: Weiss - Weiss, Mihalík

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk