ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haraslínov gólový debut v Ekstraklase: Obrancovia si tu neberú rukavičky (video)
zdroj: FIFA

Haraslínov gólový debut v Ekstraklase: Obrancovia si tu neberú rukavičky (video)

"Dostal som tam poriadny úder, spadol som na ruku a na konci som už ani nemohol poriadne hýbať ramenom. Počítam, že to bude ešte horšie, ale som tvrdý chlapík," uviedol Haraslín

Prvý zápas v poľskej Ekstraklase ozdobil slovenský útočník Lukáš Haraslín hneď gólovým zakončením. Prispel tak k remíze Lechie Gdaňsk na ihrisku Wisly Krakov 3:3, keď prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč v polčasovej prestávke za stavu 1:2 a v 51. minúte vyrovnal na priebežných 2:2.

Po zápase mal devätnásťročný slovenský juniorský reprezentant pochopiteľne radosť. "Môj prvý zápas v poľskej lige a hneď s gólom. Teraz musím ešte viac pracovať, aby som tých gólov strelil viac," povedal pre klubový web hráč, ktorý vyrastal v bratislavských kluboch Lamač a Slovan Bratislava.

Bývalý hráč talianskej Parmy strelil gól po zahratí rohu na krátko a následnej dorážke. "Trénujeme rôzne varianty štandardných situácií. Som rád, že sa nám táto podarila takto zrealizovať. Som rád, že môj gól prispel k zisku bodu," dodal Haraslín, ktorý na vlastnú kožu pocítil tvrdosť obrancov v poľskej lige a súboj dohrával s bolesťami v ramene: "Môžem potvrdiť to, čo o Ekstraklase hovoria aj iní zahraniční hráči. Hrá sa tu veľmi fyzický futbal a obrancovia si rozhodne v súbojoch neberú rukavičky. Dostal som tam poriadny úder, spadol som na ruku a na konci som už ani nemohol poriadne hýbať ramenom. Počítam, že to bude ešte horšie, ale som tvrdý chlapík."

[youtube]-cvMwh9yPiI[/youtube]

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk