ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lahm chce ukončiť kariéru v Bayerne, vylúčil odchod do Kataru či USA
zdroj: TASR/AP

Lahm chce ukončiť kariéru v Bayerne, vylúčil odchod do Kataru či USA

"Iní veľkí hráči sa vydali touto cestou, ja ich však určite nasledovať nebudem. Kariéru ukončím v Bayerne," zdôraznil Lahm

Nemecký obranca Philipp Lahm chce zotrvať v Bayerne Mníchov do konca kariéry. Kapitán bavorského tímu vylúčil odchod do Kataru či USA. Majster sveta chce s Bayernom dodržať kontrakt, ktorý má platnosť do 30. júna 2018.

Lahm ubezpečil fanúšikov, že nepôjde v šľapajach Xaviho či Davida Beckhama, ktorí na sklonku kariéry neodolali lukratívnym ponukám z Ázie resp. z Major League Soccer. "Iní veľkí hráči sa vydali touto cestou, ja ich však určite nasledovať nebudem. Kariéru ukončím v Bayerne," zdôraznil Lahm v rozhovore pre agentúru dpa dva dni pred bundesligovým súbojom s odvekým rivalom Hamburger SV.

Lahm uzavrel reprezentačnú kapitolu po vlaňajšom šampionáte v Brazílii, kde priviedol Nemecko k zisku štvrtého titulu majstrov sveta. S Bayernom má stále tie najvyššie ciele. "Do roku 2018 chcem získať s Bayernom ešte veľa titulov a trofejí. Túžim ešte raz vyhrať Ligu majstrov. Triumf v roku 2013 bol niečím výnimočným," dodal oporný pilier úradujúceho nemeckého šampióna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk