ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skvašík posilnil ambiciózny Zvolen, návrat do VSS nevylučuje
zdroj: Peter Hric

Skvašík posilnil ambiciózny Zvolen, návrat do VSS nevylučuje

"Väčšina tímov má za cieľ postup do prvej šestky. Dúfam, že v nej nebude chýbať Zvolen a ani FC VSS," odpovedal šikovný stredopoliar na otázku, či stále fandí aj FC VSS

Čoskoro dvadsaťštyriročný stredopoliar Jozef Skvašík sa z rôznych dôvodov prestal objavovať v A-tíme vtedajšieho MFK Košice (dnes už FC VSS). Aj preto sa očakávalo, že po sezóne zmení pôsobisko. Chvíľu trénoval s tímom Sniny, odkiaľ pochádza, následne sa dohodol na polročnej spolupráci so Zvolenom. Naďalej zostáva kmeňovým hráčom FC VSS.

Na začiatku leta ste sa pripravovali doma v Snine, napokon ste sa dohodli na spolupráci so Zvolenom. Ako k tomu došlo?
"V Snine som chodil trénovať s mužstvom. Bol som už dlho doma a behávať samostatne, to je také všelijaké. Predsa len, pri tréningu s mužstvom je tam aj práca s loptou, streľba a podobne. Následne sa mi ozval tréner Zvolena pán Jánoš, či by som neposilnil mužstvo. Slovo dalo slovo a som vo Zvolene. Zatiaľ na polročné hosťovanie."

Čo od vás tréner Jánoš očakáva?
"Tréner odo mňa žiada, aby som vyhrával osobné súboje, zbieral odrazené lopty, dirigoval hru. Aby som hre dal myšlienku. V nedeľňajšom zápase na pôde Lokomotívy Košice mi vyšli nejaké tri či štyri prihrávky za obranu, tak verím, že kouč bol spokojný."

{+T81887}

Zvolen má azda ešte kvalitnejší tím ako v minulej sezóne, podarí sa mu opäť prebojovať do prvej šestky?
"Je tu naozaj skvelá partia, čo pociťujem aj počas tréningov, ale aj po nich. Prvá šestka by nám ujsť nemala. Proti Lokomotíve Košice sme ukázali naše kvality."

Stále ste kmeňovým hráčom FC VSS Košice, existuje možnosť, že sa v budúcnosti vrátite do metropoly východu?
"Áno, vo Zvolene som na polročnom hosťovaní z FC VSS. Myslím si, že v Košiciach som si dvere nezavrel, s nikým som sa tam nerozišiel zle. Nevidím žiadny problém v tom, aby som sa tam v budúcnosti vrátil."

Zaujímate sa aj o aktuálne dianie v FC VSS? Čo hovoríte na návrat trojice Hovančík, Karaš a Kuzma?
"Samozrejme, som v kontakte azda s polovicou mužstva, pozorne ich sledujem. Písal som si s chalanmi. Je to ich rozhodnutie, že sa vrátili, treba to rešpektovať. Snáď ich to posunie ďalej."

{+T73171}

Takže okrem Zvolena budete na diaľku fandiť aj FC VSS?
"Väčšina tímov má za cieľ postup do prvej šestky. Dúfam, že v nej nebude chýbať Zvolen a ani FC VSS."

Jánoš: Premhrali sa tri roky

Zvolen má za sebou skvelý štart do novej sezóny, keď vyhral úvodné dva zápasy. Najprv si doma poradil s nováčikom zo Spišskej Novej Vsi rozdielom triedy 3:0, následne si z Družstevnej pri Hornáde, kde hráva svoje domáce zápasy košická Lokomotíva, odniesol tri body po triumfe 3:1.

{+T33348}

"V kádri nastala obmena, odišlo sedem hráčov, prišli Balko, Staško, Kačala a Skvašík. Vyskladali sme taký káder, aby sme obstáli celkom slušne. Nemáme vytýčené konkrétne ciele. Bohužiaľ, vieme, aký je tento ročník... Verím, že už ten budúci, keď sa bude konečne o niečo hrať, bude zaujímavejší. Zbytočne sa premrhali tri roky. Nie jeden, ale tri," vraví kriticky na margo súčasného modelu druhej ligy tréner Zvolena Anton Jánoš.

Na adresu letnej posily z Košíc Jozefa Skvašíka skúsený kormidelník dodal: "Určité skúsenosti má, uvidíme, ako sa mu bude dariť. Proti Lokomotíve Košice hral dobre, no len pokým vládal..."

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk