ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Už bol čas na zmenu, povedal Erik Sabo a nabral smer Solún
zdroj: TASR

Už bol čas na zmenu, povedal Erik Sabo a nabral smer Solún

"Dva roky chodíme po dedinách, aby sme mohli kvalitne trénovať, a keď sa nový štadión práve dokončuje, tak ja prestupujem. Mrzí ma to, ale taká ponuka sa neodmieta," vysvetľuje Sabo

Fortunaligový zápas v Senici bol pre Erika Saba s najväčšou pravdepodobnosťou posledný v drese Spartaku Trnava. Dvadsaťtriročný stredopoliar smeruje do kádra premožiteľa Spartaka v treťom predkole Európskej ligy PAOK-u Solún. Šikovný záložník poskytol nášmu portálu profutbal.sk exkluzívny rozhovor.

V akej fáze je váš prestup do PAOK-u Solún?
„Kluby sa dohodli na prestupovej čiastke a v pondelok odlietam do Grécka, kde sa podrobím lekárskej prehliadke. Ak bude úspešná, tak dôjde k podpisu zmluvy."

Bola to vaša iniciatíva, že ste nastúpili na zápas v Senici? Chceli ste sa rozlúčiť s fanúšikmi?
„Nerozmýšľal som o tom, že by som nenastúpil. Chcel som ešte v tomto zápase pomôcť Spartaku a rozlúčiť sa víťazstvom. Mrzí ma, že sa to nepodarilo. Všetkým v klube by som sa rád poďakoval za to, že mi dali šancu hrávať za Trnavu. Boli to skvelé sezóny, ktoré mi dali ako hráčovi a aj človeku veľmi veľa. Trnavskí fanúšikovia sú fantastickí, určite najlepší na Slovensku."

{+T81245}

Čo pre vás osobne znamená tento prestup do kvalitnejšej ligy, do kvalitnejšieho tímu?
„Ide o dôležitý posun v mojej kariére. Očakávam, že sa budem naďalej zlepšovať a pomôžem PAOK-u k zisku nejakých titulov. Klub má taktiež skvelých fanúšikov, chodia tam vysoké návštevy, na atmosféru na zápasoch sa mimoriadne teším."

Nie ste predsa trocha sklamaný, že z Trnavy odchádzate tesne pred otvorením nového štadióna a nestihnete si na ňom zahrať ani jeden zápas?
„Dva roky chodíme po dedinách, aby sme mohli kvalitne trénovať, a keď sa nový štadión práve dokončuje, tak ja prestupujem. Mrzí ma to, ale taká ponuka sa neodmieta a nikdy neviete, či by ste v budúcnosti mali podobnú možnosť. Určite si nájdem čas na návštevu Trnavy a budem sa snažiť byť prítomný na nejakom zápase aspoň ako divák."

Myslíte si, že je ideálny čas na odchod do kvalitnejšej ligy? Veríte si, že zvládnete výkonnostný skok a budete v Grécku pravidelne hrávať?
„Tento rok dovŕšim 24 rokov, myslím, že to už chcelo zmenu. Proti PAOK-u sme hrali v Európskej lige, takže približne viem, do čoho idem. Bude záležať len na mne, či sa v novom pôsobisku presadím. Určite si verím a som odhodlaný pobiť sa o miesto v zostave."

{+T79862}

Rozprávali ste sa s Róbertom Makom, ktorý v Solúne pôsobí už druhú sezónu?
„Nepoznáme sa až tak dobre, ale po štvrtkovom zápase v Zlatých Moravciach sa ma Robo pýtal, či prestupujem, alebo nie. Vtedy som ešte nevedel odpovedať. Teší ma, že tam budem mať krajana, určite mi pomôže pri adaptácii. Do PAOK-u prestúpil aj Jairo z Trenčína, budeme môcť obidvaja porovnať slovenskú a grécku ligu."

Viackrát ste sa objavili v širšom reprezentačnom kádri. Ako vidíte, vzhľadom na váš prestup, svoju budúcnosť v tíme Jána Kozáka?
„Reprezentácia je pre mňa obrovská česť, odohral som však za ňu ešte len jeden zápas. Chalanom sa momentálne veľmi darí a konkurencia je vysoká. Ak budem pravidelne hrávať, verím, že si ma realizačný tím všimne."

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk