ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Argentínčan Cambiasso novou posilou Olympiakosu Pireus
zdroj:

Argentínčan Cambiasso novou posilou Olympiakosu Pireus

Argentínsky futbalista Esteban Cambiasso sa stal novou posilou gréckeho šampióna Olympiakos Pireus

Argentínsky futbalista Esteban Cambiasso sa stal novou posilou gréckeho šampióna Olympiakos Pireus. Ako informovala agentúra Reuters, s klubom podpísal zmluvu na jednu sezónu.

Bývalý reprezentant v uplynulej sezóne pôsobil v anglickom Leicestri. Po tom, ako klubu pomohol k záchrane v Premier League, sa s vedením "líšok" nedohodol na podmienkach nového kontraktu. V Grécku ho pred podpisom zmluvy s Olympiakosom privítali stovky nadšených fanúšikov. "Oficiálne oznamujeme začiatok spolupráce s Estebanom Cambiassom," uvádza sa v stručnom stanovisku na oficiálnom klubovom webe.

Cambiasso má vo svojej zbierke až 23 majstrovských titulov či iných trofejí, čo ho v tomto smere robí najúspešnejším argentínskym futbalistom v histórii. O jednu trofej menej vyhrala počas kariéry vlani zosnulá legenda Alfredo Di Stefano.

Najlepšie roky kariéry prežil dynamický stredopoliar v milánskom Interi, s ktorým päťkrát vyhral titul v Serie A a v roku 2010 triumfoval aj v Lige majstrov. Argentínu reprezentoval v 53 zápasoch.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk