ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín predáva aj Jaira, šikovný útočník smeruje do PAOK-u! (video)
zdroj: TASR

Trenčín predáva aj Jaira, šikovný útočník smeruje do PAOK-u! (video)

"Jairo odcestoval v piatok do Grécka, kde sa podrobí lekárskym testom. Následne by sa mal finalizovať jeho transfer," povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček

Tento týždeň sme priniesli článok o tom, koľko kvalitných hráčov už v minulosti opustilo AS Trenčín. Dodali sme, že s veľkou pravdepodobnosťou sa do tohto zoznamu dostanú aj ďalšie mená. A za pravdu nám dali už nasledujúce dva dni.

Po stopérovi Ramónovi, ktorý zamieril do dánskeho Nordsjaellandu, opúšťa tím úradujúceho majstra aj útočník Jairo de Macedo da Silva. Ten sa stane spoluhráčom nášho reprezentanta Róberta Maka v gréckom PAOK Solún.

"Jairo odcestoval v piatok do Grécka, kde sa podrobí lekárskym testom. Následne by sa mal finalizovať jeho transfer," prezradil generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a ďalej dodal: "Veríme, že všetky papierové náležitosti sa dotiahnu do zdarného konca. Prestup do PAOK Solún je príležitosťou nielen pre hráča, ale taktiež pre náš klub. Veríme, že Jairo bude v prípade uzavretia transferu aj v novom pôsobisku futbalovo napredovať."

{+T81436}

Čelný predstaviteľ trenčianskeho klubu v úvode letnej prípravy avizoval, že klub pravdepodobne predá dvoch alebo troch hráčov. Je teda možné, že po odchodoch Ramóna a Jaira dôjde ešte k jednému transferu. "Uvidíme, možno, že prestupom Jaira sa odchody pre toto obdobie uzavrú. Už dávnejšie sme riešili aj doplnenie mužstva. Po zranení sa do tréningového procesu zapojil Jakub Holúbek. Finalizujeme príchod nigérijského krídelníka Alika Balu, ktorý sa veľmi dobre ukázal v prípravnom období. Navyše, pokračujeme v skautovaní ďalších hráčov, ktorí by sa mali prísť do Trenčína ukázať. Hoci niektorí chlapci odchádzajú, snažíme sa myslieť o krok dopredu a byť na zmeny pripravení," ubezpečuje priaznivcov Trenčína Róbert Rybníček.

Jairo prišiel do Trenčína z brazílskej Madureiry. Klub si ho vyhliadol počas jeho hosťovania v Botafogu na prestížnom turnaji hráčov do devätnásť rokov Copa Amsterdam. Za Trenčín odohral dokopy 38 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal desať gólov. Naposledy žiaril v odvetnom stretnutí druhého predkola Ligy majstrov proti FC Steaua Bukurešť, keď všetky tri góly v sieti súpera padli po jeho finálnych prihrávkach.

Informácie pochádzajú z webu astrencin.sk.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk