ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haniska doplatila na individuálne chyby, Viazanko bol nervózny ako v osemnástich
zdroj: Peter Hric

Haniska doplatila na individuálne chyby, Viazanko bol nervózny ako v osemnástich

"Proti VSS to bol rozdiel dvoch líg, pretože Košice nevypadli z najvyššej súťaže, boli preradené. Veľmi dobrá bola aj atmosféra, snáď to podobné bude aj u nás v Haniske," zaželal si kapitán hostí Štefan Majerník

Futbalisti Hanisky majú za sebou azda najťažšiu možnú premiéru v druhej lige. Vo svojom historicky prvom zápase v druhej najvyššej súťaži narazili v derby na najväčšieho ašpiranta na postup do Fortuna ligy FC VSS Košice. Favoritovi prekvapivo dlho odolávali, no nakoniec aj tak prehrali rozdielom triedy.

Stretnutie sa pre Hanisku začalo najhorším možným spôsobom. Vo štvrtej minúte spravil veľkú chybu kapitán tímu Štefan Majerník, ktorému sa lopta zamotala medzi nohami. Jeho zaváhanie využil Milan Dimun, ktorý sa dostal k lopte a spoza šestnástky prízemnou strelou otvoril skóre.

Rozdiel dvoch líg

"Poctivo sme sa pripravovali na druhú ligu, no hneď na začiatok sme dostali ligového súpera. Všetky prípravné zápasy sme podriadili nášmu hernému štýlu. Vieme, že u súperov si nemôžeme dovoliť hrať otvorený futbal. Letná príprava bola krátka, no myslím si, že sme sa dobre pripravili. Od zápasu k zápasu budeme rásť, pretože sa ešte stále len zoznamujeme s druhou ligou. Tie úvodné štyri zápasy vonku nám dodajú sebavedomie a potom doma to už bude lepšie. Verím, že čo najskôr budeme bodovať," rozhovoril sa pre profutbal.sk kapitán Hanisky Štefan Majerník a na margo zápasu poznamenal: "V závere nám už sily ubúdali, možno aj preto sme inkasovali tie ďalšie dva góly. No všetky tri sme dostali po našich individuálnych chybách. Vo štvrtej minúte, bohužiaľ, po mojej, keď mi lopta zostala pod nohou. No počas hry sme súpera nepustili do vážnejších šancí. Hoci sme nekombinovali, no držali sme sa toho štýlu, ktorí chceme hrať na ihriskách súperov."

{+T81696}

Prvotným cieľom Hanisky je udržať sa v druhej lige. Prvý zápas naznačil, že po taktickej stránke na tom mužstvo trénera Jaroslava Rybára nie je zle. "Do každého zápasu ideme s tým, že kožu nepredáme lacno. Nemalo by zmysel nastúpiť proti VSS s tým, že berieme prijateľnú prehru. Chceli sme bodovať. Myslím si, že na tom našom výkone sa dá stavať. Cieľom je záchrana, urobíme všetko pre to, aby nám to vyšlo," vysvetľuje Majerník a následne porovnal tretiu ligu s druhou: "Je to o kondícii, v druhej lige sa hrá vo väčšej rýchlosti. Cítiť to. No proti VSS to bol v podstate rozdiel dvoch líg, pretože Košice nevypadli z najvyššej súťaže, boli preradené. Veľmi dobrá bola aj atmosféra, snáď to podobné bude aj u nás doma v Haniske."

Pokračovať v úspešnej tradícii

V útoku VSS nastúpil vedľa Borisa Gálla skúsený Miroslav Viazanko. Rodák z Prešova je doslova univerzál, nestratí sa na kraji obrany, v zálohe a najnovšie ani v ofenzíve. Napriek tomu, že v októbri oslávi 34. narodeniny, zo svojho umenia nič nestratil. Aj v nedeľu patril medzi najaktívnejších hráčov na ihrisku, pripravil druhý gól pre Gálla a tretím sám uzavrel skóre stretnutia.

{+T73418}

"Hralo sa presne tak, ako sme čakali. Haniska sa nesnažila otvoriť hru, my sme to vedeli, no napriek tomu sme sa ťažko dostávali za ich obranu. Chýbalo nám viac pokoja. Asi to bolo aj tým, že išlo o prvý zápas. Dokonca aj ja sám som pociťoval miernu nervozitu, ako keď som ešte ako osemnásťročný chlapec nastupoval za Prešov. No zvládli sme to, ideme ďalej," povedal bezprostredne po zápase skúsený matador. Čomu pripisuje spomenutú nervozitu? "Obvykle sa mi to nestáva, bolo to výnimočné. Ani neviem prečo, keď je to vlastne nižšia súťaž. No asi to pramení z toho pocitu zodpovednosti za klub a za to, že v tejto sezóne chceme niečo dosiahnuť. Celá kabína to tak berie. Ideme si za svojim cieľom a systematickou prácou snáď dosiahneme to, čo chceme."

Viazankove chvíle prišli v samom závere zápasu. Najprv v 85. minúte naservíroval loptu pred prázdnu bránku Borisovi Gállovi, o päť minút neskôr sám skóroval, keď povyzvŕtal obranu hostí a strelou medzi nohy brankára Fedora uzavrel skóre na 3:0 pre VSS. "Ofenzíva pracovala spoľahlivo, hoci nejaké veci ešte určite potrebujeme zlepšiť. Značka VSS má v Košiciach veľkú tradíciu, verím, že v tej dobrej a úspešnej tradícii budeme pokračovať naďalej."

{+T81698}

"Konečne mi to vyšlo. Tréner mi dal šancu v základe, podarilo sa mi skórovať. Miro mi to pekne pripravil, už nebol problém dostať loptu do prázdnej bránky. Proti Haniske sme neočakávali ľahký zápas. Nakoniec sa ukázalo, že to bol dobrý súper, ktorý sa zameral predovšetkým na defenzívu. Pomohol nám rýchly strelený gól," hodnotí Boris Gáll, ktorého najväčším konkurentom v boji o miesto v zostave bude momentálne zranený Nermin Haskić. Samozrejme, ak ešte v lete nezmení pôsobisko. "Neviem, ako to bude, keď sa Nermin uzdraví. Uvidíme. Verím, že dnes som trénera presvedčil, na ihrisku som sa cítil dobre, dal som gól. To je moja robota."

"Žlto-modrých" potešila aj návšteva kola v druhej lige, 2830 divákov vytvorilo slušnú kulisu. "Je to trochu paradox, v minulej sezóne sme v niektorých zápasoch len snívali o podobnej návšteve. Bolo to derby, určite prišli aj ľudia z okolia. Snáď sa to bude opakovať," zaželal si Miro Viazanko a Boris Gáll doplnil: "Pravdupovediac, nečakal som takú skvelú návštevu a atmosféru. Ďakujeme fanúšikom a veríme, že budú v takomto počte chodiť aj na ďalšie zápasy."

FC VSS Košice - FK Haniska 3:0 (1:0)

Góly: 4. M. Dimun, 85. B. Gáll, 90. M. Viazanko

Žlté karty: 64. Dordević - 64. Kolbas

FC VSS Košice: Stijaković - Huk, Dimun (88. Hovančík), Šinglár, Dordević, Pavúk, Tóth, Gáll, Viazanko, Karaš (67. Trebuňák), Bukata (81. Horodník)

FK Haniska: Fedor - Beck, Gorej, Cicman, Molnár (83. Maťaš), Seman (86. Kovács), Klimek, Majerník, Horváth (56. Borovský), Kolbas, Pekár

Rozhodovali: Chmura - Benko, Poracký

Divákov: 2830

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk