ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liptovský Mikuláš s päticou nových posíl
zdroj: mfktatran.sk

Liptovský Mikuláš s päticou nových posíl

V" minulej sezóne sme obrovský úspech docielili najmä vďaka pokore a pracovitosti. Myslím, že toto by mohol byť náš tromf aj v tej nasledujúcej," nechal sa počuť výkonný riaditeľ klubu Martin Pohlod

Po tom, ako Liptovský Mikuláš opustila dvojica ťahúňov Mário Kurák a Lukáš Jánošík, muselo vedenie klubu urobiť všetko pre to, aby ich plnohodnotne nahradilo. Liptákom sa nakoniec pred štartom novej sezóny podarilo angažovať päticu Peter Jasenovský, Matej Čurma, Kristián Hirka, Miloš Bréda a Štefan Gerec.

"Keďže v priebehu leta z klubu odišli Mário Kurák a Lukáš Jánošík, dvaja najlepší strelci nášho mužstva v minulej sezóne, akútne sme sa potrebovali posilniť najmä v ofenzíve. Príprava naznačila, že novici v ofenzíve by mohli byť adekvátnou náhradou za spomínaných hráčov. Peter Jasenovský, kmeňový hráč MŠK Žilina, bol najproduktívnejším hráčom v letnej príprave. Jeho štýl hry dodá našej našej ofenzíve ešte väčšiu variabilitu. Veľmi dobre mu sekundoval v produktivite Štefan Gerec, ktorého sme získali z MFK Ružomberok. Ešte pred rokom bol našim súperom v drese Podbrezovej v sezóne, keď postúpila do prvej ligy. V tom čase bol najlepším strelcom družstva. Kristián Hirka prichádza z Tatrana Prešov reštartovať svoju kariéru, ktorú mal ešte v mladom veku zaujímavo naštartovanú. Namiesto Matúša Macíka sme do brány získali Miloša Brédu z Michaloviec. Je pre nás overený nielen ako brankár, ale aj ako človek. Posledným novicom je mladý Matej Čurma, ktorý k nám prichádza z Ružomberka skvalitniť našu defenzívu. Myslím, že v tíme máme opäť niekoľkých hráčov, ktorí by sa mohli odraziť do lepšej súťaže a pokračovať tak v šľapajach Miša Janeca, Tomáša Maleca, Matúša Macíka či Maja Kuráka. V minulej sezóne sme obrovský úspech docielili najmä vďaka pokore a pracovitosti. Myslím, že toto by mohol byť náš tromf aj v tej nasledujúcej," nechal sa počuť výkonný riaditeľ klubu Martin Pohlod.

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk