ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bašista našiel Borčice bez navigácie, dedina mu neprekáža: Zaujíma ma len futbal
zdroj: TASR

Bašista našiel Borčice bez navigácie, dedina mu neprekáža: Zaujíma ma len futbal

"Budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby sme sa dostali do skupiny o postup. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v úvode sezóny. Ťažko niečo dopredu predpovedať," vraví skúsený stopér

Zdá sa, že klub TJ Iskra Borčice z malej dedinky pri Nemšovej sa s postupom do druhej ligy neuspokojil. Ambiciózny majiteľ Anton Fabuš totiž skladá silné mužstvo, ktoré by v skupine Západ nemalo mať problém dostať sa do prvej šestky a na jar zabojovať o postup do Fortuna ligy.

Najnovšími akvizíciami Borčíc sú dvaja bývalí hráči MFK Košice stopér Peter Bašista a útočník Ján Novák. Obaja ešte v minulej sezóne neodmysliteľne patrili k "žlto-modrým", s ktorými sa napriek nelichotivej situácii v klube dokázali pohybovať v pokojných vodách stredu tabuľky.

"Dlhšie sme vedeli o záujme Borčíc, no riešili sme aj nejaké iné veci. Tie nakoniec nevyšli a už sme nechceli viac čakať. Tak sme si povedali, že sa s Borčicami dohodneme na polročnej spolupráci a potom uvidíme, čo ďalej. Som rád, že som tu spolu s Jánom Novákom, predsa len, keď idete niekde dvaja, je to jednoduchšie. Hoci my už sme v takom veku, že aj keby sme niekde išli sami, nebol by to problém," rozhovoril sa skúsený zadák Peter Bašista, ktorý si pred podpisom zmluvy zisťoval informácie o svojom novom pôsobisku: "Vedel som, že sa tu skladá dobrý tím. Sú tu skúsení hráči, ktorí majú v lige niečo odohraté. Je tu ambiciózny majiteľ, ktorý sa snaží, aby všetko fungovalo."

{+T71077}

Hoci z druhého najväčšieho mesta na Slovensku prišiel Bašista do maličkej dedinky, problém mu to nerobí. "Neriešim to. Mňa zaujíma len futbalová stránka. Je tu dobrý majiteľ, na štadióne sa neustále pracuje. Káder je mladý, no nechýbajú v ňom skúsení hráči a stredná generácia. Samozrejme, vedel som, že všetko okolo tu bude menšie, no blízko Borčíc je Dubnica či Trenčín. Okolie je naozaj pekné," pokračuje rodák z Prešova a s úsmevom dodáva, že pomoc navigácie na ceste do Borčíc nepotreboval: "Nie, nie. Vedeli sme, že je to pri Nemšovej, čiže sme trafili v pohode. Akurát sme presne nevedeli, kde je štadión. No prišli sme o niečo skôr, takže sme mali čas si prehliadnuť okolie."

Na papieri majú Borčice rozhodne jeden z najkvalitnejších kádrov v druhej lige. Okrem Bašistu a Nováka nájdeme na súpiske aj mená ako Matej Siva, Miroslav Barčík, Oliver Augustini, Matej Gorelka, Martin Luhový či Michal Janec. Trénerom mužstva je bývalý reprezentant a hráč bratislavského Slovana Jozef Majoroš. Cieľ je jasný, umiestniť sa v základnej časti v prvej šestke a na jar bojovať v nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy.

{+T80314}

"Budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby sme sa dostali do skupiny o postup. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v úvode sezóny. Ťažko niečo dopredu predpovedať. Ale pevne verím, že do tej nadstavby sa prebojujeme," zaželal si tridsaťročný stopér a na margo svojich osobných ambícií na záver doplnil: "Rád by som hrával pravidelne. Chcem pomôcť tímu, aby sa nám darilo, aby sme mali dobré výsledky. Preto som sem prišiel. Myslím si, že futbal hrať viem. V ostatnom období som mal problémy so zlomeným malíčkom, takže v prvom rade bude pre mňa dôležité, aby som sa dostal do zostavy a hrával pravidelne."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: TJ Iskra Borčice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk