ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hološko sa na dva roky upísal FC Sydney
zdroj:

Hološko sa na dva roky upísal FC Sydney

"Má množstvo skúseností z klubového pôsobenia v Európe i reprezentačného tímu Slovenska. Určite bude posilou," uviedol tréner FC Sydney Graham Arnold

Kariéra slovenského reprezentanta Filipa Hološka bude pokračovať v Austrálii. Ako informovala agentúra AP, rýchlonohý útočník podpísal dvojročnú zmluvu s FC Sydney.

Hološko uplynulých sedem sezón pôsobil v Besiktasi Istanbul, za ktorý odohral spolu 144 zápasov. Hosťoval aj v Büyüksehire a Rizespore. "Filip je univerzálny hráč, ktorý môže hrať v útoku na viacerých postoch. Má množstvo skúseností z klubového pôsobenia v Európe i reprezentačného tímu Slovenska. Určite bude posilou," uviedol tréner FC Sydney Graham Arnold.

Tridsaťjedenročný Hološko začal svoju profesionálnu kariéru v Trenčíne, potom prestúpil do Slovana Liberec, kde za tri sezóny v 54 dueloch nastrieľal sedemnásť gólov. Jeho prvou tureckou zástavkou bolo pôsobenie v Manisaspore, nasledoval angažmán v Besiktasi. Za národný tím SR nastúpil na 65 stretnutí s bilanciou osem gólov.

FC Sydney obsadilo v uplynulej sezóne A-League druhé miesto. Za klub hrávali aj bývalé hviezdy európskeho futbalu Talian Alessandro Del Piero či Dwight Yorke z Trinidadu a Tobaga.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk