ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dušan Molčan v Bardejove skončil, dal prednosť práci
zdroj: TASR

Dušan Molčan v Bardejove skončil, dal prednosť práci

Ťažko sa mi robilo toto rozhodnutie a nie som s ním ešte celkom stotožnený, ale, žiaľbohu, musí sa to stať," poznamenal na záver dvadsaťsedemročný gólman

Hoci má len 27 rokov, futbalu na úrovni druhej ligy sa musel vzdať. Reč je o brankárovi Bardejova Dušanovi Molčanovi, ktorý dal prednosť práci pred vrcholovým futbalom.

"V Bardejove som bol prakticky celú kariéru. Odišiel som len na sedem mesiacov do Dúbravky, kde bol vtedy trénerom Štefan Horný. V Bardejove som dostal dobrú ponuku, a tak som sa po krátkom čase vrátil," rozhovoril sa pre denník Korzár Molčan, ktorý dlhodobo tvoril vyrovnanú brankársku dvojicu s Jánom Čikošom Pavličkom.

Na margo nečakaného rozhodnutia Dušan Molčan dodáva: "Hlavný dôvod je, že som dostal pracovnú ponuku. Popri futbale som študoval na vysokej škole a dostal som možnosť učiť na jednej škole na plný úväzok. S Bardejovom som sa chcel dohodnúť, ale v Partizáne je to tak nastavené, že sa trénuje aj doobeda, mne by sa to prelínalo so zamestnaním, a tak som musel kariéru v Partizáne ukončiť."

Kopačky, resp. rukavice ale Molčan na klinec nevešia nadobro. Futbalu sa hodlá venovať na poloprofesionálnej báze. Zatiaľ sa stále pripravuje s A-mužstvom Partizána, nový klub ešte nemá. Okrem toho sa dohodol s Bardejovom, že ak klub bude súrne potrebovať gólmana, vráti sa späť.

"Moja túžba bola postúpiť s Partizánom do najvyššej súťaže a zachytať si aspoň v jednom zápase. To sa mi asi už nesplní. Ťažko sa mi robilo toto rozhodnutie a nie som s ním ešte celkom stotožnený, ale, žiaľbohu, musí sa to stať," poznamenal na záver pre denník Korzár Molčan.

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk