ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC s cieľom skončiť do šiesteho miesta, priority aj mládež a štadión
zdroj: TASR

DAC s cieľom skončiť do šiesteho miesta, priority aj mládež a štadión

"Začíname novú sezónu v novodobých dejinách futbalového klubu," prihovoril sa k zástupcom médií na stredajšej tlačovej konferencii majiteľ klubu Oszkár Világi

Fortunaligový klub DAC Dunajská Streda je naďalej v štádiu budovania a cieľom pred budúcou sezónou najvyššej súťaže je skončiť do šiesteho miesta. Medzi hlavné priority klubu z juhu Slovenska patrí aj práca s mládežou a výstavba nového štadióna, ktorý by mal stáť koncom roka 2016.

"Začíname novú sezónu v novodobých dejinách futbalového klubu," prihovoril sa k zástupcom médií na stredajšej tlačovej konferencii majiteľ klubu Oszkár Világi. "Spokojnosť by bola s umiestnením do šiesteho miesta, prípadná účasť v medzinárodných pohároch by bol bonus." Šéf klubu zároveň zdôraznil, že koncom septembra sa začne výstavba nového štadióna, ktorý by mal byť hotový koncom roka 2016.

V mužstve nastal počas letnej prestávky veľký pohyb. Klub opustilo viacero hráčov - obrancom Petrovi Majerníkovi a Ivanovi Šnircovi sa skončili zmluvy, brankár Martin Polaček zo Slovana ukončil hosťovanie, Erik Ujlaky prestúpil do Frýdku Místku, mladý útočník Roman Sabler smeruje na hosťovanie do Pobrezovej, obranca Mário Tóth do Karvinej a Ivan Sesar do Širokého Briegu.

Opačným smerom putovali slovenský legionár Videotonu Tomáš Tujvel, Erik Pačinda z Košíc, Róbert Polievka z Banskej Bystrice, Francúz Simon Pambou, Panamčan Alfredo Stephens, Matej Slávik z Dubnice, Antonio Asanovič zo Senca, a dvojica Róbert Csóka, András Mészáros z juniorky DAC.

Tréner Tomislav Marič uviedol, že integrácia nových hráčov do mužstva pokračuje úspešne. "Naznačujú, že budú platnými posilami. Prípravné zápasy ukázali, že ich príchodom sa viditeľne zlepšila ofenzíva mužstva. Do prvého zápasu Fortuna ligy v sobotu proti Senici nastúpime ofenzívne v rozostavení 4-4-2," uviedol.

V predchádzajúcom ročníku bol prioritou klubu podľa slov majiteľa postup dorastencov do devätnásť rokov do najvyššej súťaže. Túto úlohu aj splnili. Výchova mládeže bude aj v budúcom období hlavným motívom klubu, ktorý jej venuje veľkú pozornosť, a do konca nasledujúceho roka má v meste vyrásť najväčšie tréningové centrum mládeže na Slovensku.

príchody:
Tomáš Tujvel (Videoton Székesfehérvár), Erik Pačinda (MFK Košice), Róbert Polievka (Dukla Banská Bystrica), Yves Simon Pambou (FC Trélissac), Alfredo Stephens (FC Chorrillo), Csóka, Mészáros, Szépe (DAC U19), Matej Slávik (Dubnica - v riešení), Antonio Asanović (Senec - v riešení)

odchody:
Peter Majerník, Ivan Šnirc (ukončenie zmluvy), Martin Polaček (ukončenie hosťovania zo Slovana), Erik Ujlaky (Frýdek-Místek - v riešení), Roman Sabler (hosťovanie Podbrezová - v riešení), Mário Tóth (hosťovanie Karviná - v riešení), Ivan Sesar (hosťovanie Široki Brijeg - v riešení)

káder DAC Dunajská Streda na novú sezónu 2015/2016:
brankári: Tomáš Tujvel, Andrej Pernecký, Matej Slávik
obrancovia: Antonio Asanovič (Chorv.), Janos Szépe, Marin Ljubičič (Chorv.), Ľubomír Michalík, Noe Achille Kwin Ambam (Kamer.), Matúš Turňa, Otto Szabó
stredopoliari: Róbert Csóka, Gábor Straka, Erik Pačinda, Branislav Ľupták, Darijo Krišto (Chorv.), Vojtech Horváth, Alfredo Stephens (Panama), Sarr Pape Macou (Seneg.), Yves Simon Pambou (Fr.), Jakub Brašeň, Peter Štepanovský
útočníci: András Mészáros, Roland Černák, Róbert Polievka, Ákos Szarka, Pavol Jurčo

reealizačný tím:
tréner: Tomislav Marič
asistenti trénera: Karol Praženica, Dean Računica
kondičný tréner: Nicolas Charton
tréner brankárov: Martin Matlák

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk