ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak Trnava získal zo Slavie stredopoliara Alda Baeza
zdroj: spartak.sk/Ján Král

Spartak Trnava získal zo Slavie stredopoliara Alda Baeza

"Teším sa z príchodu do Trnavy, už sa neviem dočkať štvrtka, keď by som mohol prvýkrát nastúpiť. Spartak sa ozval najrýchlejšie a dohodli sme sa," uviedol Baez

Slovenský klub Spartak Trnava sa pred štartom nastavajúceho fortunaligového ročníka výrazne posilnil. Post defenzívneho stredopoliara vystužil Aldo Baez, ktorý v minulosti výrazne pomohol AS Trenčín na jeho vzostupe. So Spartakom podpísal argentínsky futbalista ročný kontrakt s následnou opciou.

Baez, ktorý prišiel do Trnavy zo Slavie Praha, absolvoval v utorok s novým tímom prvý tréning. V prípade, že sa vedeniu "bílych andelov" podarí dotiahnuť všetky administratívne záležitosti, čerstvá posila bude trénerovi Jurajovi Jarábekovi k dispozícii už na štvrtkový prvý duel druhého predkola Európskej ligy proti Linfield FC na štadióne v Zlatých Moravciach. "Aldo je výborný futbalista, veríme, že ešte viac pozdvihne úroveň našej stredovej formácie. Urobíme maximum, aby sme ho stihli zaregistrovať čo najskôr a mohli sme s ním rátať už pre druhé predkolo Európskej ligy," cituje web spartak.sk slová generálneho manažéra Viktora Blažeka.

Aldo Baez prišiel na Slovensko v roku 2008, odkedy obliekal dres AS Trenčín. Vlani v júli sa však tím slovenského šampióna rozhodol opustiť a zamieril do Slavie Praha. Po roku sa vrátil späť na Slovensko a v Trnave bude nosiť dres s číslom "4". "Teším sa z príchodu do Trnavy, už sa neviem dočkať štvrtka, keď by som mohol prvýkrát nastúpiť. Spartak sa ozval najrýchlejšie a dohodli sme sa. Teším sa na ľudí, bude sa otvárať nový štadión, teším sa, ako si tam zahrám," uviedol Baez.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk