ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ManUtd podpísal štvorročný kontrakt s Darmianom: Sen sa stal skutočnosťou
zdroj: TASR/AP

ManUtd podpísal štvorročný kontrakt s Darmianom: Sen sa stal skutočnosťou

Dvadsaťpäťročný Darmian odohral za FC Turín 145 zápasov, v ktorých vsietil päť ligových gólov. Trinásť štartov má na konte už aj v drese talianskej reprezentácie

Manchester United podpísal štvorročný kontrakt s talianskym futbalistom Matteom Darmianom. Tréner anglického veľkoklubu Louis van Gaal tak vystužil post na pravom kraji obrany.

Dvadsaťpäťročný Darmian odohral za FC Turín 145 zápasov, v ktorých vsietil päť ligových gólov. Trinásť štartov má na konte už aj v drese talianskej reprezentácie, pričom za krajinu z Apeninského polostrova hral aj na uplynulých MS v Brazílii. "Sen sa stal skutočnosťou. Čas, ktorý som strávil v Turíne, bol perfektný a klubu sa chcem poďakovať za všetko, čo pre mňa spravil. Verím, že pochopia moje rozhodnutie stať sa súčasťou najväčšieho klubu na svete," cituje oficiálny web "červených diablov" Darmiana.

Holandský tréner Van Gaal na adresu talentovaného pravého obrancu dodal: "Je to silný obranca, má schopnosť pomôcť aj ofenzíve po krídle. To je pre nás veľmi dôležité a potrebné pre Premier League. Matteo bude dobrou voľbou."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Torino AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk