ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Casillas po šestnástich rokoch definitívne opúšťa Real Madrid, upíše sa Portu
zdroj: TASR/AP

Casillas po šestnástich rokoch definitívne opúšťa Real Madrid, upíše sa Portu

Brankár Iker Casillas po šestnástich sezónach definitívne opúšťa španielsky klub Real Madrid. V blízkom čase spečatí svoj avizovaný prestup do FC Porto, informovala agentúra Reuters

Brankár Iker Casillas po šestnástich sezónach definitívne opúšťa španielsky futbalový klub Real Madrid. Jeho ďalšie kroky budú smerovať do FC Porto, informovala agentúra Reuters.

"Vďaka Iker za všetko," uviedol "biely balet" na svojom oficiálnom webe. "Ďakujeme, že si bol symbolom toho najlepšieho v našej histórii. Odchádzaš, ale nikdy nezabudneme, že navždy patríš do našich sŕdc. Dnes odchádza najlepší brankár v histórii Realu Madrid a v histórii španielskeho futbalu a začína novú etapu svojej kariéry."

V nedeľu Casillas zavítal medzi novinárov na tlačovej konferencii. Po celý čas ním lomcovali emócie a len ťažko sa snažil zadržať slzy. "Po 25 rokoch hájenia farieb najlepšieho klubu na svete, prišiel ťažký deň, keď musím povedať dovidenia inštitúcii, ktorá mi dala tak veľa," povedal 34-ročný Španiel, ktorý vyrastal v Reale od svojich deviatich rokov.

Kapitán Realu strávil v klube celú svoju kariéru a patrí k najslávnejším hráčom jeho histórie. Dres A-tímu si obliekol prvýkrát v septembri 1999 ako osemnásťročný a odchytal 725 súťažných zápasov. Okrem piatich titulov v La Lige sa trikrát tešil z triumfu v Lige majstrov a žiaril aj v španielskej reprezentácii, s ktorou sa stal majstrom sveta a dvakrát majstrom Európy. Na konte má aj trofej z Kráľovského pohára a MS klubov FIFA.

V posledných rokoch však stratil dominantné postavenie, a preto opúšťa klub zo štadióne Santiaga Bernabeua. K jeho rozhodnutiu navyše prispel fakt, že vedenie sa usiluje získať Davida De Geau z Manchestru United. Už skôr sa v médiách objavili informácie, že Casillas je s Portom blízko k podpisu dvojročnej zmluvy s opciou na ďalšiu sezónu a doťahujú sa už len detaily ohľadom jeho platu. S Realom mal kontrakt do konca sezóny 2016/2017.

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk