ProFutbal.sk ProFutbal.sk

O Slovnaft Cup sa pobije 170 tímov, obhajcom AS Trenčín (video)
zdroj: TASR

O Slovnaft Cup sa pobije 170 tímov, obhajcom AS Trenčín (video)

Obhajcom prvenstva sú futbalisti Trenčína, ktorí v prvomájovom finále na trávniku popradského NTC zdolali po dráme Senicu až v rozstrele zo značky 11 m (3:2)

Slovenský majster AS Trenčín začne obhajobu v 47. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 v druhom kole na ihrisku PŠC Pezinok. Rozhodol o tom štvrtkový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovan Bratislava sa podľa žrebu predstaví v prvých kolách proti klubom zo stredného Slovenska a v druhom kole bude hrať na pôde úspešnejšieho z dvojice prvého kola TJ Varín - MŠK Kysucké Nové Mesto. Zdolaný minuloročný finalista FK Senica odštartuje púť v pohárovej súťaži proti úspešnejšiemu z dua prvého kola TJ Domaniža - ŠK Lednické Rovne.

V minulom ročníku SP - Slovnaft Cupu vošiel do platnosti nový model najvyššej pohárovej súťaže. Do pohára sa tak mohli prihlásiť tímy z ligových súťaží na štyroch najvyšších úrovniach. Tridsaťtri mužstiev Fortuna ligy a druhej DOXXbet ligy vstúpi tento rok do súťaže v druhom kole.

Obhajcom prvenstva sú futbalisti Trenčína, ktorí v prvomájovom finále na trávniku popradského NTC zdolali po dráme Senicu až v rozstrele zo značky 11 m (3:2), keď po riadnom hracom čase skončil zápas 1:1 a po predĺžení 2:2.

Futbalisti druholigového VSS Košice či fortunaligového MFK Ružomberok majú v druhom kole voľno a idú priamo do tretieho kola.

Do novej sezóny Slovnaft Cupu sa prihlásilo spolu 170 tímov. Okrem tímov z dvoch najvyšších súťaží Fortuna liga (12), DOXXbet liga (21) sa doň prihlásilo ďalšie množstvo z regiónov - BFZ (32), ZsFZ (42), SsFZ (44) a VsFZ (19).

Športovo-technická komisia SFZ tiež určila termíny zápasov prvý dvoch kôl, prvé kolo sa bude hrať 25. a 26. júla, druhé potom 18. augusta.

1. kolo (25. a 26. júla)

ŠK Závod - FK Jablonové
FC Ružinov - FK Stupava
FC Malacky - TJ Záhoran Jakubov
ŠK Šenkvice - Karpaty Limbach
TJ Čunovo - MFK Rusovce
FK Lamač - TJ Veľké Leváre
SDM Domino - SFC Kalinkovo
FK Vajnory - ŠK Vrakuňa

TJ Bešeňov - KFC Kalná nad Hronom
ŠK Nevidzany - FK Levice
ŠK Veľké Zálužie - FC Galanta
TJ Domaniža - ŠK RL Crystal Lednické Rovne
ŠK Blava 1928 - TJ Boleráz
FK Močenok - TJ Imeľ
MFK Nová Dubnica - TJ Beluša
MŠO Štúrovo - FKM Nové Zámky
Activ Komárno - FK Kolárovo
OFK Malženice - MFK Vrbové
ŠK Želiezovce - KFC Komárno
TJ Zvončín - OŠK Trenčianske Stankovce
OK Častkovce - MŠK Slovan Trenčianske Teplice
TJ Partizán Prečín - MŠK Púchov
FK Partizánske - MFK Topoľčany
ŠK Tvrdošovce - ŠK Šurany

TJ Pliešovce - FK Slovenské Ďarmoty
ŠK Kováčová - MFK Nová Baňa
ATTACK Vrútky - FO Kinex Bytča
FK Predmier - TJ Bytčica
FK Jesenské - MFK Hriňová
OŠK Rudina - TJ Oravské Veselé
FK Staškov - MŠK Námestovo
Baník Stráňavy - FK Čadca
OŠK Radzovce - ŠK Vinica
TJ Lovča - Dynamo Diviaky
TJ Varín - MŠK Kysucké Nové Mesto
FK Slovan Trstená - ŠKM Liptovský Hrádok
FK Braväcovo - MFK Revúca
FC Slovan Divín - FTC Fiľakovo
ŠK Turčianska Štiavnička - ŠK Závažná Poruba
ŠK Belá - TJ Stráža
Oravan Oravská Jasenica - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica
FK FC Baník Veľký Krtíš - MFK Detva
TJ Medzibrod - MFK Žarnovica
TJ Máj Ružomberok-Černová - JUPIE Podlavice Badín
ŠK Tvrdošín - TJ Tatran Krásno nad Kysucou

2. kolo (18. augusta)
(víťazi dvoch po sebe idúcich zápasov vytvoria dvojičku 3. kola)

Závod/Jablonové - Lokomotíva Devínska Nová Ves
PŠC Pezinok - AS TRENČÍN

TJ Rovinka - ŠK Tomášov
Ružinov/Stupava - FK Rača

Malacky/Jakubov - FO ŠK Lozorno
Šenkvice/Limbach - FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ

FK Inter Bratislava - ŠKF SEREĎ
TJ Slovan Viničné - FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Čunovo/Rusovce - ŠK Svätý Jur
FK Slovan Most pri Bratislave - FC VION ZLATÉ MORAVCE

Lamač/Veľké Leváre - ŠK SENEC
MŠK Kráľová pri Senci - TJ ISKRA BORČICE

OŠK Slovenský Grob - FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA
Domino/Kalinkovo - ŠK Bernolákovo

ŠK Báhoň - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
Vajnory/Vrakuňa - FC Rohožník

Bešeňov/Kalná - FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA
Nevidzany/Levice - AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM

Veľké Zálužie/Galanta - FC Neded
Domaniža/Lednické Rovne - FK SENICA

TJ Družstevník Veľké Ludince - MFK Dubnica nad Váhom
ŠK Blava/Boleráz - Močenok/Imeľ

Nová Dubnica/Beluša - Štúrovo/Nové Zámky
Activ Komárno/Kolárovo - FC SPARTAK TRNAVA

Malženice/Vrbové - FC NITRA
Želiezovce/KFC Komárno - MŠK Thermál Veľký Meder

FKS Nemšová - TJ Gabčíkovo
Zvončín/Trenčianske Stankovce - SPARTAK MYJAVA

Častkovce/Trenčianske Teplice - OTJ Palárikovo
FC ŠTK 1914 Šamorín - OFK DUNAJSKÁ LUŽNÁ

FC Baník Horná Nitra Prievidza & Handlová - Prečín/Púchov
Partizánske/Topoľčany - Tvrdošovce/Šurany

Pliešovce/Slovenské Ďarmoty - FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
Kováčová/Nová Baňa - Vrútky/Bytča

Predmier/Bytčica - PARTIZÁN BARDEJOV
Jesenské/Hriňová - MŠK FOMAT Martin

Rudina/Oravské Veselé - MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
Staškov/Fiľakovo - Stráňavy/Čadca

Radzovce/ Vinica - Lovča/Diviaky
Varín/Kysucké Nové Mesto - ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Trstená/Liptovský Hrádok - FK POPRAD
Braväcovo/Revúca - MFK DOLNÝ KUBÍN

Divín/Fiľakovo - Turčianska Štiavnica/Závažná Poruba
Belá/Stráža - Oravská Jasenica/Liptovská Štiavnica

Veľký Krtíš/Detva - OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM
Medzibrod/Žarnovica - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Černová/JUPIE - ŠK Javorník Makov
Tvrdošín/Krásno nad Kysucou - MFK SKALICA

OŠFK Šarišské Michaľany - Družstevník Veľký Horeš
MFK RUŽOMBEROK (voľný žreb)

AŠK Maria Huta Gelnica - TJ FK Vyšné Opátske
FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Vranov nad Topľou

FK Pokrok SEZ Krompachy - MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN
FK Svit - MFK Snina

MFK Spartak Medzev (voľný žreb)
FC VSS KOŠICE (voľný žreb)

TJ Družstevník Vyšný Mirošov - TJ Sokol Ľubotice
MŠK Tesla Stropkov - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA

OFK Tatran Kračúnovce - FK HANISKA
Družstevník Perín - 1. FC TATRAN PREŠOV

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (voľný žreb)
ŠK Strážske - MŠK ŽILINA

SP MFK Rožňava - FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
MŠK Tatran Spišské Vlachy - FK Čaňa

Najnovšie z ligy: SVK - Slovenský pohár

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk