ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Halenár novou posilou Olomouca, čakajú ho ešte testy
zdroj: TASR

Halenár novou posilou Olomouca, čakajú ho ešte testy

"Juraj je skúsený útočník, samozrejme, očakávam, že bude dávať góly. Je to hráč, za ktorého hovoria štatistiky," konštatoval tréner SK Sigma Leoš Kalvoda

Český klub SK Sigma Olomouc získal do ofenzívy novú posilu, slovenského útočníka Juraja Halenára. Vedenie nováčika Synot ligy sa s historicky najlepším strelcom slovenskej ligy dohodlo na ročnom kontrakte. Informoval o tom klubový web.

Halenár, ktorý počas jarnej časti sezóny pôsobil v maďarskom Nyíregyháza Spartacus, sa zapojil do prípravy mužstva vo štvrtok. "Uzavreli sme ročnú zmluvu s Jurajom Halenárom. Ak prejde vstupnými zdravotnými testami, tak v nasledujúcich dňoch všetko dotiahneme administratívne," povedal športový manažér SK Sigma Olomouc Ladislav Minář.

Tridsaťdvaročný Halenár je štvrtou letnou posilou Olomouca, už skôr do klubu prišli brankár Miloš Buchta, stredopoliar Vojtěch Štěpán a útočník Pavel Moulis. "Juraj je skúsený útočník, samozrejme, očakávam, že bude dávať góly. Je to hráč, za ktorého hovoria štatistiky, podobne ako to bolo v minulosti so slovenským útočníkom Ľubošom Reiterom," konštatoval tréner SK Sigma Leoš Kalvoda.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Olomouc

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk