ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová renovuje štadión a skvalitňuje káder, Kriváň: Cieľom je pokračovať vo Fortuna lige
zdroj: TASR

Podbrezová renovuje štadión a skvalitňuje káder, Kriváň: Cieľom je pokračovať vo Fortuna lige

"Chceme mať takých hráčov, ktorí si budú vážiť podmienky, ktoré im poskytujeme, pretože nie vo všetkých kluboch je to ako v Podbrezovej, že by hráči dostávali pravidelne mesačné výplaty," vraví prezident FO ŽP

Podbrezová prvý rok medzi slovenskou elitou zvládla. Jarná časť síce nováčikovi Fortuna ligy nevyšla podľa predstáv, no cieľom bola záchrana. Hovorí sa, že druhá sezóna býva kritická, "železiari" sú na to ale pripravení.

Na jeseň Podbrezová príjemne oživila našu najvyššiu súťaž, no po nečakanej zmene na trénerskom poste prišli na jar doslova katastrofálne výsledky. Posledných šesť kôl prinieslo šesť prehier, čo nováčika odsunulo na predposlednú priečku, no s pohodlným sedembodovým náskokom pred poslednou Banskou Bystricou.

"Hodnotenie pôsobenia v premiérovom ročníku Fortuna ligy by som rozčlenil do troch častí. Úvod, ako pre každého nováčika, nebol jednoduchý. Prehrali sme prvé tri zápasy, no naštartovalo nás to k domácemu víťazstvu s Duklou Banská Bystrica, od ktorého viedla víťazná šnúra. Dokázali sme doma vyhrať so Žilinou, v Trnave. Od zápasu s Ružomberkom prišiel druhý zlom jesene. Svojim spôsobom sme pokazili dobrý dojem, ktorý sme si v tej strednej časti jesene spravili. Zlé výkony z konca jesene pokračovali na sústredení v Čechách a v poslednom priateľskom zápase s Ferencvárosom Budapešť, kde výkony niektorých hráčov neboli na zodpovedajúcej úrovni," rozhovoril sa pre dvojtýždenník Železiarní Podbrezová prezident klubu Július Kriváň.

{+T80605}

Jedným dychom následne dodal, že záchrana v najvyššej súťaži ľudí v klube potešila. "Pri konečnom hodnotení môžem povedať, že úspechom prvého ročníka v najvyššej súťaži pre klub je záchrana vo Fortuna lige. V priebehu jari sa uskutočnili trénerské zmeny, čo nevyznelo dobre z pohľadu celej prezentácie klubu, nakoľko odborná verejnosť tento krok nehodnotila dobre. To bol dôvod, prečo sme sa rozhodli angažovať nového trénera, nezaťaženého minulým ročníkom, ktorý dokáže pochopiť stratégiu a filozofiu nášho klubu. Sme klub, ktorý má nižší rozpočet ako veľké kluby na Slovensku – Slovan, Trnava, Trenčín a Žilina. Chceme mať takých hráčov, ktorí si budú vážiť podmienky, ktoré im poskytujeme, pretože nie vo všetkých kluboch je to ako v Podbrezovej, že by hráči dostávali pravidelne mesačné výplaty."

Július Kriváň naznačil, že po sezóne sa v Podbrezovej udiala zmena na trénerskom poste. Na lavičku si sadol bývalý kouč Varnsdorfu Zdenko Frťala. Ten so sebou priviedol aj svojho asistenta. Trénerom brankárov zostáva Branislav Benko. Čo sa týka hráčskeho kádra, viacero hráčov z minulej sezóny si už na seba dres Podbrezovej neoblečie. Dvojica Jozef Hanák a Vratislav Greško ukončila profesionálnu kariéru. Brankárovi Penksovi sa skončilo hosťovanie, Ján Nosko odchádza na hosťovanie do FK Pohronie. Klub taktiež ukončil spoluprácu so štvoricou Peter Nworah, Dávid Škutka, Juraj Hovančík a Martin Šlapák.

{+T80617}

"Železiari" majú za sebou aj týždňové sústredenie v rakúskom Obertraune. Odohrali tri prípravné stretnutia. Najprv porazili prvoligový Ried 2:1, následne podľahli LASK-u Linz 0:3, no a na záver zdolali Liefering tesne 1:0. Nasledovať bude ešte generálka na prvé kolo Fortuna ligy s maďarským tímom Vác. Na sústredení sa zúčastnilo niekoľko nových hráčov, ako uvádza dvojtýždenník Podbrezovan, boli to Milovan Kapor, Stefan Marinkovič, Jaroslav Čellár, Patrik Vajda, Adam Žilák, Martin Kuciak, Marek Janečka, Mario Almaský, Halen Malunovic, Július Szöke a Ivan Očenáš.

Okrem zmien v realizačnom a hráčskom tíme prechádza rozsiahlou rekonštrukciou aj štadión. Podbrezová by rada najneskôr druhý domáci zápas nového ročníka Fortuna ligy odohrala na vlastnom štadióne. V týchto dňoch na ňom prebiehajú dokončovacie práce prístupových ciest a chodníkov, prívodu teplej vody na vykurovanie, budú inštalované sedačky na veľkú tribúnu, ale aj turnikety a ďalšie dovybavenie štadióna. Prvý domáci zápas s MŠK Žilina sa s určitosťou bude hrať v Brezne.

{+T77657} 

A s akým cieľom vstúpi Podbrezová do svojej druhej sezóny medzi slovenskou elitou? "Samozrejme, hlavným cieľom je skvalitniť káder a pokračovať v tejto súťaži. Konečné rozhodnutie o kádri bude plne v kompetencii trénera. Na súpiske by malo zostať dvadsať hráčov a traja brankári. Pred jeseňou riešime aj tím juniorky, ktorý postúpil do tretej ligy. Toto družstvo s prípravou začína len v týchto dňoch a celý realizačný tím sa bude preto postupne formovať. Realizačný tím pre prácu s mládežou sa vrátil do pôvodného stavu – tréneri Móres a Bažík sú znova začlenení do práce s mládežou. S novým trénerom A-mužstva sme sa dohodli, že vytvoríme „trénerskú radu“, ktorá bude zastrešovaná vedením futbalového klubu a vedením ŽP Športu. Na pravidelných stretnutiach budeme vyhodnocovať zápasy a činnosť celého futbalového klubu. Medzi tie najaktuálnejšie zmeny patrí aj ukončenie hráčskej kariéry Vratislava Greška, ktorý bude naďalej pôsobiť v štruktúrach klubu ako viceprezident pre jeho športovú činnosť. V súčasnosti sa upresňujú detaily našej vzájomnej spolupráce," dodal na záver v rozhovore pre dvojtýždenník Podbrezovan prezident FO ŽP Podbrezová Július Kriváň.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk