ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Serie A zamieril prvý Iračan, Udinese podpísalo obrancu Kadhima
zdroj: Patrik Levický

Do Serie A zamieril prvý Iračan, Udinese podpísalo obrancu Kadhima

"Dám všetko do toho, aby som svoju krajinu reprezentoval čo najlepšie a verím, že odovzdám klubu maximum," vyjadrila sa 21-ročná posila

V najvyššej talianskej súťaži bude pôsobiť prvý iracký futbalista. Vedenie Udinese Calcio získalo z tureckého klubu Caykur Rizespor obrancu Aliho Adnana Kadhima, s ktorým podpísalo päťročný kontrakt.

"Dám všetko do toho, aby som svoju krajinu reprezentoval čo najlepšie a verím, že odovzdám klubu maximum," vyjadrila sa 21-ročná posila. Adnan musel v novom pôsobisku odpovedať aj na otázky o jeho väzbách k irackej armáde. Podľa vlastných slov nie je jej členom, no bol súčasťou reklamy pre ňu. "Rád reprezentujem svoju krajinu, ale len vo futbale," skonštatoval. Pri oficiálnom predstavení Kadhim tiež o sebe prezradil, že jeho idolom bol Brazílčan Roberto Carlos, ktorý hrával na rovnakej pozícii ako on.

Mladého obrancu v roku 2013 vyhlásili za najlepšieho mládežníckeho ázijského hráča roka. Spolu s národným tímom sa mu vtedy podarilo na MS dvadsaťročných obsadiť štvrté miesto.

Najnovšie z klubu: Udinese

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk