ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na lavičku Skalice sa posadí Aleš Křeček
zdroj: Rudolf Maškurica

Na lavičku Skalice sa posadí Aleš Křeček

"Je to ambiciózny a mladý lodivod, má kredit, preto sme sa rozhodli ho angažovať. Na podmienkach sme dohodnutí, zmluvu podpíšeme v najbližšom čase," prezradil manažér Skalice Roman Čavojský

Po tom, ako sa vedenie jedného z nováčikov Fortuna ligy MFK Skalica nedohodlo na pokračovaní spolupráce s doterajším koučom Štefanom Horným, museli Záhoráci riešiť trénerskú otázku. Podľa informácií denníka Šport ju už aj vyriešili.

Skalicu by mal v premiérovej sezóne v najvyššej súťaži viesť český kormidelník Aleš Křeček. Štyridsaťtriročný tréner v minulosti pôsobil v Brne, Varnsdorfe či Zlíne. Skúsenosti má aj so slovenským fubalom, keďže v sezóne 2011/2012 bol hlavným lodivodom MFK Ružomberok.

"Je to ambiciózny a mladý lodivod, má kredit, preto sme sa rozhodli ho angažovať. Na podmienkach sme dohodnutí, zmluvu podpíšeme v najbližšom čase," prezradil manažér Skalice Roman Čavojský a pre denník Šport ešte doplnil: "Plne si uvedomujeme, že nás čaká nesmierne náročná sezóna. Jednoznačným cieľom je etablovať sa čo najlepšie v najvyššej súťaži a zachrániť sa. Trénerom brankárov zostáva Martin Sedláček, takisto ako asistent Pavol Majerník. K nim pribudne ďalší asistent, ktorého si vyberie tréner Křeček."

Na margo odchodu Štefana Horného Skaličania na svojom webe uviedli: "Snažili sme sa mu vytvoriť podmienky, aby sa mohol plnohodnotne sústrediť na nový ročník Fortuna ligy, ale aj napriek tomu sme jeho rozhodnutie nedokázali zvrátiť. Za roky, počas ktorých v klube pôsobil mu ďakujeme. Pre nás je teraz dôležité pozerať sa do budúcna a dôsledne sa pripraviť na Fortuna ligu po všetkých stránkach – po športovej aj technickej."

Najnovšie z klubu: Skalica-fix

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk