ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mondek smeruje do Baníka Ostrava, Trenčanom bude držať palce (video)
zdroj:

Mondek smeruje do Baníka Ostrava, Trenčanom bude držať palce (video)

"Baník je pre mňa veľká motivácia. Verím, že budem čerpať zo skúseností, ktoré som získal v AS. Boj o titul a zápasy v Európe boli pre nás veľkou školou," povedal Mondek

Karol Mondek opúšťa tím úradujúceho slovenského majstra AS Trenčín a mieri do Česka, kde si na seba bude obliekať dres Baníka Ostrava. Rodák z Martina strávil pod hradom Matúša Čáka celú doterajšiu profesionálnu kariéru, s výnimkou hosťovania v Apeldoorne.

Dvadsaťštyriročný krídelník sa k severomoravskému tímu pripojil v pondelok podvečer. S mužstvom už absolvuje sústredenie v Břeclavi. V drese AS Trenčín odohral takmer stovku stretnutí.

"Mám zmiešané pocity. Veľmi sa teším na novú výzvu. Prestupujem do klubu s vynikajúcom fanúšikovským zázemím. Baník je tradičným tímom českého ligy. Na druhej strane, Trenčín opúšťam po dlhých ôsmich rokoch. Je a stále bude veľmi dôležitou časťou nielen môjho futbalového života. Zostáva mi tu množstvo kamarátov. Prišiel však čas posunúť sa. Chcem dokázať, že si zaslúžim stabilnejšie miesto na ihrisku. Baník je pre mňa veľká motivácia. Verím, že budem čerpať zo skúseností, ktoré som získal v AS. Boj o titul a zápasy v Európe boli pre nás veľkou školou," povedal bezprostredne pred odchodom pre astrencin.sk Mondek.

Hoci sa agilný ofenzívny záložník tešil na súboje Ligy majstrov, v európskej klubovej súťaži číslo jeden si nezahrá. Trenčínu ale bude držať palce na diaľku. "Majú kvalitu na to, aby uspeli," odkázal svojim, dnes už exspoluhráčom, Mondek a na záver rozhovoru pre klubový web so smiechom v hlase dodal: "Na sústredení ma dali na izbu s Patrikom Mišákom, (ktorý prestúpil z Trenčína do Ostravy len pred pol rokom, pozn. redakcie). Verím, že mi pomôže pri adaptácii. Zatiaľ na mňa kašle... (smiech)."

[youtube]Kj3Z7nmIJT8[/YouTube]

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk