ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan zvýšil konkurenciu na poste brankára, prichádza Ján Mucha!
zdroj:

Slovan zvýšil konkurenciu na poste brankára, prichádza Ján Mucha!

"Vážny záujem vedenia klubu zohral pri mojom rozhodovaní dôležitú úlohu. V Slovane sa tvorí nové perspektívne mužstvo a ja mu chcem pomôcť naplniť ambiciózne ciele na domácej i európskej scéne," vyhlásil Mucha

Zdá sa, že bratislavský Slovan to s návratom na čelné pozície myslí vážne. Po angažovaní Borisa Sekuliča a Tamása Priskina ohlásili "belasí" zisk ďalšej kvalitnej posily. V novej sezóne bude svätyňu Slovana chrániť reprezentačný gólman Ján Mucha.

Rodák z Belej nad Cirochou naposledy pôsobil v Arsenale Tula. Na Slovensko sa vracia po desiatich rokoch, keď v roku 2005 odchádzal zo Žiliny do Legie Varšava. Následne hral v Evertone a v Samare. So Slovanom absolvuje prvý tréning už v pondelok.

"Tento transfer patrí medzi najvýznamnejšie na Slovensku za uplynulé roky. Som rád, že sme ho úspešne zrealizovali. Nebolo to jednoduché, keďže o Jana bol záujem aj v ekonomicky silnejších krajinách ako Belgicko, Turecko, Poľsko, ale najmä Rusko. Jeho angažovanie patrilo medzi naše priority v letnom prestupovom období. Je to bez pochýb najlepší brankár, akého Slovensko za posledné roky malo. Veľa si od neho sľubujeme aj z hľadiska jeho bohatých skúseností. Určite bude jedným z lídrov nášho mužstva na ihrisku i v kabíne. Slovenskému futbalu môže len pomôcť, keď sa do našej ligy vracajú futbalisti ako Robo Vittek či Jano Mucha, ktorí v zahraničí veľa dokázali. Teraz budú vzormi pre našich mladých hráčov a verím, že aj lákadlom pre fanúšikov," povedal na margo angažovania Jána Muchu viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

{+T80877}

Samotný 43-násobný slovenský reprezentant, ktorý momentálne v národnom výbere pod taktovkou trénera Kozáka kryje chrbát Matúšovi Kozáčikovi, sa z návratu do rodnej krajiny nesmierne teší.

"So Slovanom sme boli v kontakte zhruba dva mesiace prostredníctvom viceprezidenta Ivana Kmotríka ml. Vážny záujem vedenia klubu zohral pri mojom rozhodovaní dôležitú úlohu. V Slovane sa tvorí nové perspektívne mužstvo a ja mu chcem pomôcť naplniť ambiciózne ciele na domácej i európskej scéne. Teším sa, že presne po desiatich rokoch sa vraciam do rodnej krajiny, aj keď na Slovensku som bol aj počas zahraničných angažmánov pomerne často, či už v rámci reprezentačných zrazov alebo v obdobiach voľna. Verím, že sa mi v Slovane bude dariť," nechal sa počuť 32-ročný gólman.

Slovan tak má momentálne trojicu kvalitných brankárov. Okrem Muchu aj Dušana Perniša a Martina Krnáča. Navyše, na svoju šancu čaká aj talentovaný mládežnícky reprezentant Dominik Greif. Uvidíme, či v blízkej dobe jeden z nich káder opustí.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk