ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Polačeka nahradí v bránke DAC Tujvel: Ďalší posun v mojej kariére
zdroj: fcdac.sk

Polačeka nahradí v bránke DAC Tujvel: Ďalší posun v mojej kariére

"Viem, že DAC buduje perspektívne mužstvo a má najlepších fanúšikov na Slovensku. Verím, že nás podporia aj v novej sezóne a my sa im odvďačíme tým, že budeme hrať európske poháre," zaželal si nitriansky rodák

Po tom, ako vypršalo hosťovanie Martina Polačeka zo Slovana, muselo vedenie Dunajskej Stredy vyriešiť brankársky post. Podarilo sa mu to expresne rýchlo, na Žitný ostrov prichádza znovu na ročné hosťovanie Tomáš Tujvel z maďarského Videoton Székesfehérvár.

"Martinovi ďakujeme za skvelé služby, ktoré v našom klube odviedol," povedal prezident klubu Tibor Végh na margo Polačeka, ktorý na jar odchytal za DAC trinásť ligových a tri pohárové stretnutia.

Tomáš Tujvel je hráčom Videotonu od roku 2009, s klubom má ešte zmluvu na dva roky. Minulú sezónu strávil takisto na hosťovaní, pôsobil v inom maďarskom mužstve Kecskemét, kde bol stabilnou jednotkou medzi troma žrďami. Stal sa dokonca brankárom roka 2014/2015 v maďarskej najvyššej súťaži NBI.

"Prechod do Dunajskej Stredy beriem ako ďalší posun v mojej kariére. Teším sa z návratu na Slovensko po vyše šiestich rokoch. Viem, že DAC buduje perspektívne mužstvo a má najlepších fanúšikov na Slovensku. Verím, že nás podporia aj v novej sezóne a my sa im odvďačíme tým, že budeme hrať európske poháre," zaželal si v rozhovore pre fcdac.sk 31-ročný nitriansky rodák.

{+T79644}

Na sústredenie 28 hráčov

Zverenci trénera Tomislava Marića v sobotu 27. júna odchádzajú na týždňové sústredenie do Belej, v nominácii je 28 hráčov. Na sústredení odohrá DAC dve prípravné stretnutia, najprv sa v utorok 30. júna stretne so Sigmou Olomouc, následne si vo štvrtok 2. júla zmeria sily s Dolným Kubínom.

Na sústredenie pocestujú aj novici - brankári Tomáš Tujvel a Matej Slávik. Z hráčov, ktorí sú v klube na skúške, zatiaľ zostáva v kádri stopér Asanović a francúzsky záložník Simon Pambou.

Nominácia Dunajskej Stredy na sústredenie (zdroj: fcdac.sk): Pernecký, Slávik, Tujvel - Asanović, Tóth, Ljubičić, Csóka, Michalík, Straka, Ujlaky, Ľupták, Krišto, Horváth, Mészáros, Kwin, Pačinda, Simon Pambou, Sesar, Pape Sarr, Turňa, Sabler, Brašeň, Černák, Štepanovský, Polievka, Szarka, Szabó, Jurčo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk