ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haris Harba definitívne hráčom Trnavy: Beriem to ako krok vpred
zdroj: Marek Ondrejka/FC Spartak Trnava

Haris Harba definitívne hráčom Trnavy: Beriem to ako krok vpred

"Zatiaľ sme sa dohodli na hosťovaní, veríme, že nám pomôže v Európskej lige aj domácej súťaži. V prípade obojstrannej spokojnosti môžeme na jeseň uplatniť opciu," prezradil Viktor Blažek

A je to definitívne. Trnavský Spartak získal posilu do ofenzívy. Do "slovenského Ríma" prichádza z českého FC Vysočina Jihlava na polročné hosťovanie s možnosťou opcie Haris Harba.

"Netajili sme sa tým, že hľadáme posilu do útoku. Haris spĺňa naše kritéria, ide o hrotového útočníka. Zatiaľ sme sa dohodli na hosťovaní, veríme, že nám pomôže v Európskej lige aj domácej súťaži. V prípade obojstrannej spokojnosti môžeme na jeseň uplatniť opciu," prezradil pre spartak.sk generálny manažér Viktor Blažek.

"Príchod do Trnavy beriem ako krok dopredu. Teším sa, že budem mať šancu zahrať si Európsku ligu a tiež fakt, že v prvom predkole cestujeme do Sarajeva, kde má mnoho kamarátov. V Olimpicu som rok a pol pôsobil," podelil sa o svoje prvé dojmy urastený 187 centimetrov vysoký ľavák, ktorý v minulosti pôsobil v Hradci Králové a paradoxne aj v Olimpicu Sarajevo, ktorý bude súperom Trnavy v prvom predkole Európskej ligy.

{+T80849}

Ako uvádza klubový web "andelov", Haris Harba odohral v českej lige za tri sezóny 84 zápasov a strelil devätnásť gólov. V ročníku 2013/14 patril medzi najlepšie hodnotených hráčov českej ligy. V hlasovaní trénerov a kapitánov tímu obsadil tretie miesto za Sparťanmi Josefom Hušbauerom a Bořekom Dočkalom. V rovnakej ankete sa dostal aj do ideálnej zostavy sezóny.

Najnovšie z klubu: Jihlava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk