ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďubek, Faško a Macík definitívne posilnili Ružomberok
zdroj: TASR

Ďubek, Faško a Macík definitívne posilnili Ružomberok

"Aj keď som bol preč, sledoval som výsledky Ružomberčanov. A ešte viac ma to zaujímalo od príchodu trénera Galáda, keďže ten ma v minulosti viedol, ale to už bolo hádam pred pätnástimi rokmi," spomína Ďubek

MFK Ružomberok definitívne získal do tímu ďalšie tri nové posily. Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s hráčmi, ktorí už naplno trénujú pod vedením kormidelníka Ivana Galáda v letnej príprave. Ide o Tomáša Ďubeka, Michala Faška a brankára Matúša Macíka.

Dvadsaťosemročný stredopoliar Tomáš Ďubek, s ktorého doterajším zamestnávateľom Slovanom Liberec sa MFK Ružomberok dohodol na prestupe už v prvý deň prípravy, podpísal s klubom spod Čebraťa zmluvu na dva roky. Futbalista narodený 22. januára 1987 začínal s futbalom v rodnom Zvolene, odkiaľ v roku 2002 ešte ako mládežník prestúpil do Ružomberka. Počas svojho pôsobenia pod Čebraťom zažil majstrovské oslavy, dve kapitánske éry, v slovenskej najvyššej súťaži si pripísal viac ako dvesto ligových štartov a bol vyhlásený za najlepšieho hráča Corgoň ligy (dnešná Fortuna liga) 2012/13. Raz štartoval aj v slovenskej seniorskej reprezentácii.

„Aj keď som bol preč, sledoval som výsledky Ružomberčanov. A ešte viac ma to zaujímalo od príchodu trénera Galáda, keďže ten ma v minulosti viedol, ale to už bolo hádam pred pätnástimi rokmi," povedal po spečatení prestupu pre web www.fortunaliga.sk Ďubek. "Ruža" tak po Jakubkovi získala ďalšieho skúseného hráča. "Vieme však, že len mená futbal nehrajú. Kvalitu musíme potvrdiť na trávniku. Verím, že sa naše skúsenosti prejavia. Aj ja sám musím poriadne zapracovať, aby som nadviazal na dobré výkony z predchádzajúceho pôsobenia v ružomberskom klube."

{+T80701}

Ďalším stredopoliarom, ktorý posilnil Liptákov sa stal dvadsaťročný Michal Faško. Ten takisto podpísal zmluvu na dve sezóny. V minulosti hrával v mládeži za Čierny Balog a Podbrezovú, odkiaľ prestúpil do Banskej Bystrice, kde nastupoval za seniorské mužstvo. Perspektívny záložník si v minulosti pripísal na svoje konto štarty v reprezentačných tímoch SR "17" a SR "19" a dnes je súčasťou tímu SR "21".

Tretím do partie novicov v kabíne "Ruže" je Matúš Macík. Gólman narodený 19. mája 1993 doteraz pôsobil v Liptovskom Mikuláši. S Ružomberkom podpísal zmluvu na jeden rok .

Informácie pochádzajú z klubového webu MFK Ružomberok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk