ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan sa dohodol na trojročnom kontrakte s útočníkom Priskinom
zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Slovan sa dohodol na trojročnom kontrakte s útočníkom Priskinom

Útočník Tamás Priskin je ďalšou posilou futbalistov Slovana Bratislava

Útočník Tamás Priskin je ďalšou posilou futbalistov Slovana Bratislava. Tretí tím uplynulej sezóny Fortuna ligy v piatok na svojom webe informoval, že s 28-ročným hráčom sa už klub dohodol na trojročnom kontrakte a k uzavretiu transakcie chýbajú len posledné formality.

Už v piatok sa Priskin pridal k mužstvu na sústredení v Rakúsku a trénerom bol k dispozícii na prípravný zápas s rumunským prvoligistom Concordia Chiajna.

Priskin sa narodil v Komárne a má slovenský i maďarský pas. Od mládežníckych kategórií ale reprezentuje Maďarsko, za ktoré na úrovni A-tímov nastúpil na 49 stretnutí a šestnásťkrát v nich skóroval. Naposledy sa v národnom tíme strelecky presadil pred dvoma týždňami – 5. júna v priateľskom zápase s Litvou (4:0).

Z Komárna v žiackom veku prestúpil do neďalekého Györu a svoj talent rozvinul natoľko, že si ho všimli aj skauti z Premier League. V roku 2006 zamieril do Watfordu. V Anglicku neskôr pôsobil aj v Prestone, Ipswichi, Queens Park Rangers, Swansea a Derby. V ruskej lige strieľal góly za Alaniu Vladikavkaz, obliekal aj dres izraelského klubu Maccabi Haifa a krátko bol v Austrii Viedeň. V roku 2014 sa vrátil do Györu, ktorý však po uplynulej sezóne pre finančné problémy nútene skončil v najvyššej súťaži a jeho budúcnosť je nejasná.

V piatok Slovan oznámil aj príchod českého futbalistu Jakuba Podaného. Dvadsaťosemročný univerzálny hráč, ktorý väčšinou nastupuje na ľavej strane stredovej formácie alebo obrany, sa upísal klubu na dva roky. K novým spoluhráčom sa pridá v pondelok, keď A-tím Slovana odcestuje na sústredenie do Česka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Raba Eto Gyor

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Maďarsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk