ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čech Podaný novou posilou bratislavského Slovana
zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Čech Podaný novou posilou bratislavského Slovana

Dvadsaťosemročný univerzálny hráč, ktorý väčšinou nastupuje na ľavej strane stredovej formácie alebo obrany, sa upísal klubu z Pasienkov na dva roky

Český futbalista Jakub Podaný sa stal novou posilou ŠK Slovan Bratislava. Tretí tím uplynulej sezóny Fortuna ligy o tom v piatok informoval na oficiálnom klubovom webe.

Dvadsaťosemročný univerzálny hráč, ktorý väčšinou nastupuje na ľavej strane stredovej formácie alebo obrany, sa upísal klubu z Pasienkov na dva roky. K novým spoluhráčom sa pridá v pondelok, keď A-tím Slovana odcestuje na sústredenie do Česka.

Podaný je odchovancom Sparty Praha, v jej drese odohral aj sedem zápasov v hlavnej súťaži Európskej ligy UEFA 2010/11. V Česku pôsobil aj v Bohemianse Praha, Olomouci a Tepliciach. V jarnej časti sezóny 2009/2010 získal skúsenosti so slovenským futbalom v drese Senice. V ročníku 2013/2014 absolvoval vydarené hosťovanie zo Sparty v gréckom prvoligovom tíme AEL Kallonis a v druhej polovici minulého roka si vybral exotický angažmán v Indii, ktorý zavŕšil ziskom majstrovského titulu v prestížnej superlige s Atleticom Kalkata. Na jar sa opäť vrátil do Sparty.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk