ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skalica definitívne vo Fortuna lige! Kozák: S dvoma výnimkami
zdroj: mfkskalica.sk

Skalica definitívne vo Fortuna lige! Kozák: S dvoma výnimkami

"V prípade, že by skalický štadión nespĺňal po pol roku podmienky pre najvyššiu súťaž, nahlásilo vedenie MFK za svoj náhradný domáci štadión stánok v susednej Senici," povedal prezident ÚLK Ivan Kozák

Klub MFK Skalica bude môcť v sezóne 2015/2016 účinkovať v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Rozhodlo o tom Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) ako jej riadiaceho orgánu na štvrtkovom zasadnutí s tým, že účastníkovi zo Záhoria ako nováčikovi medzi elitou udelilo dve výnimky - na umelé osvetlenie a šatňu pre hostí.

Popri víťazovi DOXXbet ligy - Zemplíne Michalovce - tak bude v najvyššej súťaži podľa očakávania účinkovať aj druhý tím "druhej" ligy MFK Skalica, ktorý v dvanásťčlennom pelotóne nahradí MFK Košice. Tie vypadli pre nesplnenie licenčných podmienok. Michalovčania nahradia medzi elitou Duklu Banská Bystrica, ktorá obsadila posledné miesto. Pre Michalovce a Skalicu pôjde o premiérovú účasť v najvyššej súťaži. Michalovčania v prvom kole (18. júla) privítajú majstrovský AS Trenčín, Skaličania sa predstavia na pôde MFK Ružomberok.

"Skalica má od 1. júla podľa súťažného poriadku po splnení licenčných podmienok právo štartovať v najvyššej slovenskej súťaži. ÚLK jej udelila dve výnimky, na ktoré sa ako pre každého nováčika vzťahuje polročná lehota. Ide o vybudovanie osvetlenia a zmodernizovanie šatne pre hostí. Skalica tak môže domáce zápasy hrávať na svojom štadióne. Dnes bol na zasadnutí prítomný aj zástupca klubu, ktorý nás informoval, že spomínané práce pokračujú v rýchlom tempe a vyvíja sa to veľmi dobre. V prípade, že by skalický štadión nespĺňal po pol roku podmienky pre najvyššiu súťaž, nahlásilo vedenie MFK za svoj náhradný domáci štadión stánok v susednej Senici," povedal pre TASR prezident ÚLK Ivan Kozák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica-fix

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk