ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakubka zlanáril Sapara: Verím, že s Ružomberkom si pomôžeme navzájom
zdroj: TASR

Jakubka zlanáril Sapara: Verím, že s Ružomberkom si pomôžeme navzájom

Len máloktorý slovenský klub sa môže pochváliť ziskom reprezentačného útočníka. MFK Ružomberok hneď v prvý deň letnej prípravy oznámil príchod tridsaťpäťročného Martina Jakubka

Len máloktorý slovenský klub sa môže pochváliť ziskom reprezentačného útočníka. MFK Ružomberok hneď v prvý deň letnej prípravy oznámil príchod tridsaťpäťročného Martina Jakubka. Ten s Liptákmi podpísal zmluvu na jeden rok.

Skúsený hrotový útočník má toho za sebou v kariére viac než dosť. Začínal v Tatrane Prešov, dobré meno si vybudoval v banskobystrickej Dukle, v zahraničí si na seba obliekal dresy Saturnu Moskovská oblasť, Chimki, FC Moskva, Dynama Moskva či Amkaru Perm. Prečo sa po rokoch strávených v Rusku rozhodol vrátiť do slovenskej Fortuna ligy?

"Určite rozhodlo to, že záujem bol od začiatku rokovania veľmi seriózny. Samozrejme, aj to, že som videl Ružomberok hrať v zime na sústredení v Turecku, keď som ešte v Perme hral proti Ružomberku. Poznám tu niektorých chlapcov, napríklad Mareka Saparu, ktorý sa tiež podieľal na mojom prestupe. Jeho osoba v tomto zohrala dosť veľkú rolu," priznal Jakubko, ktorý si možno o pár dní zahrá práve proti Amkaru Perm. "Ruža" má totiž proti tomuto klubu naplánovaný prípravný zápas. "Ešte uvidím, ako sa dohodnem s trénerom, a či proti Permu budem hrať. Bolo by to, samozrejme, zaujímavé, keby som mohol nastúpiť."

{+T80699}

Meno Martina Jakubka sa na Slovensku spája predovšetkým s Duklou Banská Bystrica. Hoci na Štiavničkách prežil zaujímavé časy, momentálne je 36-násobný slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta 2010 nastavený len smerom k Ružomberku. "V hlave mám to, že Ružomberok bol stále dobré mužstvo, takže dúfam, že ja pomôžem Ružomberku a Ružomberok zasa mne," dodal na záver rozhovoru pre klubový web rodák z Chminianskej Novej Vsi.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk