ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Španielsky súd má dôkazy o dohadovaní výsledkov Osasuny
zdroj:

Španielsky súd má dôkazy o dohadovaní výsledkov Osasuny

Španielsky súd vyšetruje prečo na účtoch klubu Osasuna Pamplona chýbajú viac ako 2 milióny eur a údajne má dôkazy, že klub použil peniaze na dohodnutie výsledkov zápasov

Španielsky súd vyšetruje prečo na účtoch klubu Osasuna Pamplona chýbajú viac ako 2 milióny eur a údajne má dôkazy, že klub použil peniaze na dohodnutie výsledkov zápasov v závere sezóny 2013/2014 v najvyššej súťaži Primera Divison. Informovala agentúra Reuters.

Súd v stredajšom stanovisku uviedol, že na klubových účtoch chýba 2,4 milióna eur, z toho 250.000 vraj zaplatil klub hráčom Espanyolu za remízu 1:1 v predposlednom ligovom kole. Ďalších 650.000 mali dostať hráči Betisu Sevilla, z toho 400.000 za to, že zdolali v predposlednom kole Real Valladolid a 250.000 za prehru s Osasunou v záverečnom zápase súťaže.

"Súd vyšetruje aj ďalšie zápasy a ich výsledky, ktoré sa týkali Osasuny a to, kam zmizli ďalšie peniaze z účtov," uvádza sa v stanovisku. Klub z Pamplony napokon z najvyššej súťaže spoločne s Valladolidom a Betisom v spomínanom ročníku vypadol a v tejto sezóne sa len tesne vyhol zostupu do tretej ligy. Betis sa vrátil do Primera Division, Valladolid skončil piaty.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Osasuna

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk