ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce začnú prípravu koncom júna, čaká ich aj sústredenie v Tatrách
zdroj: web.mfkzemplin.sk

Michalovce začnú prípravu koncom júna, čaká ich aj sústredenie v Tatrách

"Hráči dostali dvojtýždňové voľno, musia si trošku od seba oddýchnuť. Na druhý týždeň však už dostali individuálne plány, takže začnú sa už pripravovať sami," prezradil František Šturma

Zatiaľ, čo všetky ostatné fortunaligové kluby už odštartovali letnú prípravu na novú sezónu, majster druhej ligy a zároveň nováčik najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce len v sobotu ukončil sezónu. Od nedele si hráči užívajú dvojtýždňovú dovolenku, ktorá im po náročnom roku rozhodne padne vhod.

Ako informuje denník Korzár, nováčik Fortuna ligy odštartuje prípravu v pondelok 29. júna. "Hráči teraz dostali dvojtýždňové voľno, musia si trošku od seba oddýchnuť. Na druhý týždeň však už dostali individuálne plány, takže začnú sa už pripravovať sami. Úvodný prípravný zápas by sme mali odohrať 1. júla doma proti košickej Lokomotíve, o tri dni odídeme na týždňové sústredenie do Vysokých Tatier, kde sa postupne stretneme s poľskou Cracoviou Krakow, Popradom a Prešovom, pričom zápasy by sa mali odohrať v Poprade alebo okolí. Generálku na ligu by sme mali absolvovať na ihrisku maďarského Debrecínu v sobotu 11. júla," naznačil plán prípravy český kouč František Šturma.

V Michalovciach si uvedomujú, že ak chcú hrať v prvej lige dôstojnú úlohu, musia zapracovať na posilnení kádra. Gro mužstva však chcú udržať pokope a doplniť ho niekoľkými skúsenejšími futbalistami. Isté je, že najvyššiu súťaž si v drese Michaloviec nezahrajú Erik Streňo, Boris Bališ a Tomáš Chovanec, ktorým skončilo hosťovanie na východe republiky. "Poslední dvaja menovaní boli skoro celú jarnú časť zranení a nemohli ukázať, čo v nich je, preto sme sa s nimi rozlúčili," prezradil pre denník Korzár Šturma.

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk