ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakubko mieri do Ružomberka, v hre je aj príchod Ďubeka!
zdroj: TASR

Jakubko mieri do Ružomberka, v hre je aj príchod Ďubeka!

"Som veľmi rád, že dnes sme mohli predstaviť prvú posilu Martina Jakubka. Čo sa týka cieľov, o tých môžeme hovoriť až keď bude stabilizovaný káder," povedal kouč Galád

V stredu predpoludním sa do letnej prípravy pustili aj futbalisti MFK Ružomberok už aj s novou akvizíciou - reprezentačným útočníkom Martinom Jakubkom.

Ešte predtým, ako hráči aj s realizačným tímom nasadli do autobusu, ktorým sa presunuli na prvý tréning do Likavky, prišlo k aktu podpísania ročnej zmluvy s útočníkom Jakubkom. "Po návrate na Slovensko som mal aj iné ponuky, hľadal som však takú možnosť, aby som bol čo najbližšie k Prešovu, kde bývam. Rokovanie s Ružomberkom boli veľmi seriózne. Významný podiel tu zohral aj Marek Sapara," povedal na margo svojho rozhodnutia skúsený 35–ročný útočník, ktorý naposledy hrával za ruský FK Amkar Perm.

Na zraz prišli aj ďalší novici či bývalí hráči "Ruže" – Tomáš Ďubek, hráč Slovana Liberec, Michal Faško a Jozef Rejdovian (obaja z Dukly Banská Bystrica), brankár Matúš Macík z Liptovského Mikuláša a Peter Maslo, ktorý v uplynulej sezóne hrával v II. poľskej lige za Termalica Bruk-Bet Nieciecza. "Čo sa týka Ďubeka, prebiehajú rokovania medzi klubmi, Faškovi sme ponúkli dvojročnú zmluvu, ďalší traja sú na skúške," uviedol športový riaditeľ MFK Ružomberok Erik Kendera.

{+T80706}

Z jarného kádra ďalej nepokračuje brankár Milorad Nikolič (skončenie zmluvy) a Lukáš Janič (skončenie hosťovania). Ešte po skončení predchádzajúceho súťažného ročníka sa Ružomberok na ďalšej spolupráci dohodol s trénerom Ivanom Galádom. Takisto pokračuje jeho asistent Ján Bíreš a novým trénerom brankárov sa stal Marek Rodák, keďže Stanislav Seman sa sám rozhodol skončiť.

Liptáci už v nedeľu odídu na desaťdňové sústredenie do rakúskeho Lutzmannsburgu. Počas tohto pobytu odohrajú štyri zápasy. "Celé naše úsilie smeruje k tomu, aby sme sa čo najlepšie pripravili na majstrovskú sezónu. Som veľmi rád, že dnes sme mohli predstaviť prvú posilu Martina Jakubka. Čo sa týka cieľov, o tých môžeme hovoriť až keď bude stabilizovaný káder," povedal kouč Galád.

Program prípravných stretnutí MFK Ružomberok:
Sobota 20. júna: dvojzápas MŠK Turany – MFK Ružomberok a Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok (v Turanoch)
Utorok 23. júna: FC Admira Wacker Mödling (Rakúsko) – Ružomberok
Piatok 26. júna: NK Lokomotiva Záhreb (Chorv.) – Ružomberok
Sobota 27. júna: Vasas Budapešť (Maď.) – Ružomberok
Streda 30. júna: FC Amkar Perm (Rus.) – Ružomberok
Utorok 7. júla: Cracovia Krakov (Poľ.) – Ružomberok
Piatok 10. júla: TS Podbeskidzie Bielsko-Biala (Poľ.) – Ružomberok

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk