ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marko Milinkovič novým kapitánom Slovana, Sekulič prvou posilou
zdroj: TASR

Marko Milinkovič novým kapitánom Slovana, Sekulič prvou posilou

Za nového kapitána Slovana Bratislava určil tréner Dušan Tittel Marka Milinkoviča. Ten túto funkciu vykonával aj v závere uplynulej sezóny pri absencii Martina Dobrotku

Za nového kapitána Slovana Bratislava určil tréner Dušan Tittel Marka Milinkoviča. Ten túto funkciu vykonával aj v závere uplynulej sezóny pri absencii obrancu Martina Dobrotku. Ako informuje klubový web "belasých", srbský krídelník si na rameno navlečie kapitánsku pásku už počas prípravných zápasov.

Milinkovič sa do zostavy Slovana vrátil po krátkej odmlke na jar 2015. Celkovo za belasých odohral 155 ligových stretnutí, v ktorých nastrieľal 33 gólov a pridal 23 asistencií. V európskych súťažiach pridal ďalších 22 stretnutí s bilanciou dva góly a tri asistencie. Štrnásť stretnutí absolvoval v drese Slovana i v Slovnaft Cupe, v piatich prípadoch sa tešil i z gólu.

Okrem vymenovania nového kapitána Slovan na svojom webe oznámil aj príchod prvej letnej posily. V pondelok 15. júna, na začiatku prestupového obdobia "belasí" skompletizovali transfer srbského obrancu Borisa Sekuliča. Dvadsaťtriročný rodák z Belehradu sa Slovanu upísal na tri roky, do Bratislavy prichádza ako voľný hráč. Sekulič naposledy pôsobil v Košiciach, kde odohral 101 ligových zápasov, ku ktorým pridal dvanásť duelov v Slovnaft Cup-e a dva zápasy v Európskej lige. Celkovo Sekulič zaznamenal v drese Košíc päť gólov a jednu asistenciu. V minulosti pôsobil aj v FK Belehrad a v materskom FK Zemun.

„Borisa dobre poznáme z pôsobenia v našej lige. Je to mladý a perspektívny hráč, s vynikajúcou postavou. Máme ho odsledovaného a jeho veľkou výhodou je univerzálnosť na pravej alebo ľavej strane obrany. Práve takýto hráč je cenným artiklom pre mužstvo a trénerov. Borisa vítam v Slovane a som rád, že dnešným dňom sa zapojil do prípravy v Rakúsku,“ nechal sa počuť generálny manažér a prvý muž realizačného tímu Dušan Tittel.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk