ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Z. Moravce povedie Djurovski, v tíme aj legionári na čele s Tawambom
zdroj: TASR

Z. Moravce povedie Djurovski, v tíme aj legionári na čele s Tawambom

Futbalistov fortunaligového klubu ViOn Zlaté Moravce povedie v budúcej sezóne macedónsky tréner Milko Djurovski. Ten privítal na pondelňajšom prvom zraze aj stredopoliara Leandra Tawambu, ktorý už na Slovensku v minulosti pôsobil

Futbalistov fortunaligového klubu ViOn Zlaté Moravce povedie v budúcej sezóne macedónsky tréner Milko Djurovski. Ten privítal na pondelňajšom prvom zraze v rámci letnej prípravy dvadsaťjeden hráčov vrátane kamerunského stredopoliara Leandra Tawambu, ktorý už na Slovensku v minulosti pôsobil.

Zlaté Moravce v uplynulej sezóne zvládli záchranárske práce a sezónu napokon dokončili na desiatej priečke. Po nej sa v klube rozlúčili s trénerom Branislavom Mrázom, ktorého nástupcom bude 52-ročný bývalý reprezentant Macedónska a Juhoslávie Milko Djurovski. Ten naposledy pôsobil na lavičke rakúskeho klubu z nižšej súťaže TSV Pöllau. "Sme len na začiatku spolupráce, dohodli sme sa predbežne na jeden rok," povedal pre TASR manažér klubu Martin Ondrejka. Asistentmi Djuroviča na lavičke ViOn-u budú Jozef Pavlík a Marko Miloševič.

{+T71244}

Spomínanému trénerskému triu sa na pondelňajšom úvodnom tréningu hlásilo dvadsaťjeden hráčov. Z nich je zatiaľ väčšina na skúške. Brankársku dvojicu Pavol Kováč - Jozef Novota doplnil Slovinec Marko Ranilovič, ktorý dosiaľ pôsobil v Hajduku Split. Do prípravy sa zapojili aj Peter Orávik, Michal Pintér, Štefan Cebara, Armando Mance či Toni Tipurič. Z líbyjského Al-Ahly SC Benghazi prišiel Leandro Tawamba, ktorý už v minulosti na Slovensku obliekal dres Ružomberka aj Nitry. S ním sa v pondelok v Zlatých Moravciach objavili aj ďalší legionári Marko Perišič, Marques De Souza, Robert Perič a Danijel Majkič.

Počas letnej prípravy majú Zlatomoravčania na pláne päť prípravných duelov a týždňové sústredenie, ktoré absolvujú v Slovinsku.

Program letnej prípravy ViOn Zlaté Moravce:

20. júna, 16.00 h: FK Bošany – FC ViOn Zlaté Moravce
21.– 28. júna: sústredenie v Slovinsku
1. júla: FASTAV Zlín – FC ViOn Zlaté Moravce
04. júla: FC ViOn Zlaté Moravce – FK DUSLO Šaľa
08. júla: súper v riešení
11. júla: súper v riešení

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk